• Anasayfa
  • İnternet
  • Artık Bing De Arama Sonuçlarında Mobil Sitelere Öncelik Tanıyor

Artık Bing De Arama Sonuçlarında Mobil Sitelere Öncelik Tanıyor

0
0
0
0
0
Bing mobil dostu websiteleri için arama sonuçlarında iyileştirmeye gidiyor ve bu güncelleme sayesinde kullanıcılarına kolaylık sağlamayı planlıyor. Büyük rakibi Google'da olan bu özellik bing tarafından ortak ve farklı yönlerle ele alınmış. Yinede bing rakibi takip ediyor diyebiliriz.
Google arama motorunda zaten yer alan özellik artık Bing içinde geliyor. Mobil dostu websiteleri için sıralamasını değiştirecek olan bing en büyük rakibi Google'ı takip ediyor. 

Ülkemizde pek kullanıcısı olmayan Bing, Google ile rekabet etmeye devam ediyor. Ancak kullanıcısının pek olmadığı gibi adını daha bilmeyenlerin olduğunu düşünüyorum. Çoğu ülkede Google yerine Bing veya başka bir arama motoru kullanılıyor. Ülkemizde olan Google alışkanlığının pek de değişeceğini sanmıyorum.Arama yaptığınızda mobil websiteleri için pek kullanışlı olmayan Bing, Google'ı takip ederek yeni bir algoritma geliştirdi ve bu sayede mobil websiteleri için daha iyi sonuçlara ulaşan bir arama motoru olmayı hedefliyor ki bu Bing için güzel ve atılması gereken bir adımdı. Bu özellik sayesinde dünya'nın en büyük arama motorları arasında olan Bing'nin mobil arama sonuçları için yapacağı etkiyi gözlemleyeceğiz.Bing'ın mobil dostu güncelleştirilmesi sayesinde kullanıcılarına daha iyi bir sonuç vermesi Dünya'da bir çok kullanıcı tarafından tercih edilme sebebi olacak. Google Aramaları artık ABD ve Japonya olmak üzere 10 ülkede bilgisayarlara göre daha çok mobil cihazlarda yer alıyor. Bu haberimizden bilgi alabilirsiniz.

Şirket için arama motorlarını optimize etmek oldukça mantıklı bir hareket oldu.. Artık insanlar bilgisayarlardan daha çok mobil cihazlar üzerinden aramalarını gerçekleştiriyor ve bu aramalarda sağlıklı sonuçlar elde edilmediği için algoritmada bir değişiklik olmasına yol açmış olmalı. Eğer bu güncelleme yapılmasaydı aramalarda düşüklük olur ve bu firma için kötü sonuçlar doğurabilirdi. Sadece firma değil websitelerin üst sıralara çıkamamaları çok büyük bir dezavantaj olmakla kalırdı.Öyleki bu konu websitelerinin mobil aramalarında yukarı taşıyacak ve sadece kullanıcıların değil websitelerinin ziyaretçi sayısında yükselmeye gidecek, mobil reklamlardan daha çok bütçeye ek kazanabileceklerdir. Ayrıca mobil dostu olmayan siteleri Google cezalandırıyor ve index sayılarını azaltıyor. Bunun sebebi ise yakınlaştırma, kaydırma gibi sorunların ortaya çıkması. Ancak Bing bu konuya Google kadar ayrıntılı ve sert bir şekilde önem vermemekte kararlı gibi görünüyor. Buradan anlaşıldığı üzere Google'da ön sıralarda olmak için iyi bir website ve seo'dan artı olarak mobil kısmınızında işlevsel olması gerekiyor. 

Bing şirketi blog yazısında anlaşıldığı üzere mobil aramalarında websitesi mobil dostu olmasa bile arama kelimesi ile alakalı değerleri en üste taşımanın doğru olduğunu, bunun şimdilik iyi bir denge olduğunu söylüyor. Yinede en üst sıralarda olmak için Bing arama motorunda sayfa kaydırma, yakınlaştırma, metnin okunaklı olması ve kolay gezinebilme imkanı olması gerekmektedir. Yapılacak olan bu sıralama değişikliğinin önümüzdeki ay gerçekleştirileceği açıklandı.


Kaynak: TechCrunch
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0