• Anasayfa
  • İnternet
  • ​Aşırıcılık Propagandası Yapan Hesapların İçerikleri Siliniyor

​Aşırıcılık Propagandası Yapan Hesapların İçerikleri Otomatik Olarak Siliniyor!!

0
0
0
0
0
Bazı kaynaklara göre Facebook ve YouTube, aşırıcılık propagandası yapan hesaplarını içeriklerini otomatik olarak siliyor.
İnternet, dünya üzerindeki neredeyse her türlü bilgiyi barındıran ve bu özelliğinden ötürü faydalı olan, ancak aynı zamanda çok tehlikeli de olabilen bir platform. Kötü insanların, yanlış düşünen kişilerin ve sorgulamayı alışkanlık haline getirmemiş olan bireylerin bulunduğu bu platform, insanları kandırmaya yönelik olan içerikleri yaymak için kullanılıyor. Özellikle extremist (aşırıcı) gruplar tarafından yeni üyeler edinmek amacıyla kullanılan internet ortamı, YouTube ve Facebook'un yeni sistemi tarafından temizlenmeye başladı.

Başta IŞİD olmak üzere tüm extremist grupların videolarını ve diğer içeriklerini engelleyen YouTube ve Facebook, bunu yapabilmek adına özel bir teknik kullanıyorlar. Reuters tarafından detaylıca araştırılan bu yeni teknik, zararlı içerikleri saptayabilmek için sosyal medya hesaplarının 'parmak izini' kullanıyor. Hesapların önceki aktivitelerine bakan ve onları kategorilendirerek çalışan yeni teknik, ilk olarak geçtiğimiz Cumartesi günü kullanılmaya başlandı.Bu teknik ile tüm hesapların otomatik olarak kontrol edildiğini ve 7/24 taramanın yapıldığını belirten Reuters, yeni teknik sayesinde birçok zararlı içeriğin kaldırılacağından emin.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0