• Anasayfa
  • İnternet
  • ATM Cihazına Yerleştirilen Düzeneği Güvenlik Uzmanı Çözdü

ATM Cihazına Yerleştirilen Düzeneği Güvenlik Uzmanı Çözdü

2
0
0
0
0
ATM Cihazına Yerleştirilen Düzeneği Güvenlik Uzmanı Çözdü
ATM'lere yerleştirilen düzenekler ile yaplan kredi kartı hırsızlıklarına karşı nasıl korunabilirsiniz? İnternete düşen bir video, hırsızlık yöntemlerinin ne kadar basit ama sinsi olduğunu gösteriyor.

ATM’lere yerleştirilen düzenekler ile yapılan kredi kartı hırsızlıklarına dair haberleri eminim hepiniz duymuşsunuzdur. Bankalar ve güvenlik şirketleri bu tür girişimlere karşı yöntemler geliştirmeye devam etse de hem ülkemizde hem de dünyada ATM üzerinden kredi kartı hırsızlıkları devam ediyor…

 Gizli Kart Kopyalayıcılar Nasıl Fark Edilir?

YouTube’a eklenen yeni bir video, Avusturya’nın başkenti Viana’da çekilmiş. Şehrin merkezindeki bir ATM’ye eklenen düzeneği ortaya çıkaran güvenlik araştırmacısı  Ben Tedesco, kart kopyalacı cihazın nasıl fark edilebileceğini de aktarıyor.
 

 Nelerden Şüphelenmeliyiz, Nereleri Kontrol Etmeliyiz?

Videoyu izlediğinizde ATM’nin kredi kartı giriş bölümüne eklenen cihazın aslında nasıl basit bir tuzak olduğuna şaşıracaksınız. Güvenliğiniz için şüphelenmeniz gereken nokta ise dışa doğru kart modülü olan ATM’lerde kart modülünün çevresine bir göz atmak. Gerçekten ATM’nin bir parçası mı yoksa sonradan takıldığına dair izler bulunuyor mu? Bunu kontrol ettikten sonra modülü yerinden çıkartmak için güçlü bir şekilde oynatmaya çalışabilirsiniz. Eğer modül sağlam ve yerinden kıpırdamıyorsa o modülün üzerinde kart kopyalayıcı yoktur. Aksi durumda videoda olduğu gibi kopyalayıcıyı çıkarmanız oldukça basit.

2
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
2
0
0
0
0