• Anasayfa
  • İnternet
  • Spotify'a ve Deezer'a Hem Ücretsi Hem de Reklamsız Rakip: Aurous!

Spotify'a ve Deezer'a Hem Ücretsi Hem de Reklamsız Rakip: Aurous!

3
0
0
0
0
Günümüzün en popüler müzik sevislerinden Spotify ve Deezer'a çok ciddi bir rakip olarak Aurous geldi! Bu rakiplerinden farkı ise hem ücretsiz hem de reklamsız olması!
Bildiğiniz gibi müzik piyasası CD/DVD olarak satın alınması yerine artık iTunes gibi online servislere kaldı. Yani artık online olarak ya sevdiğiniz parçaya ya da direkt olarak albüme para verip dinleyebiliyorsunuz. Ya da en popüler servisler olan Spotify ve Deezer gibi online müzik servislerinden yasal ve lisanslı olarak müzik dinleyebiliyorsunuz. Ancak Spotify'ın Türkçe şarkı kapasitesi oldukça çok olsa da ücretsiz dinleme anında size reklamlar sunması da biraz istediğiniz şarkıları çalan bir radyo hesabına getiriyor.

Apple Music'in de dahil olduğu bu servislerde aylık olarak 10TL civarında bir ücret ödeyerek sınırsız ve yüksek kaliteli müzik erişimi, cihazınıza dilediğiniz şarkıyı ya da albümü indirerek offline olarak dinleme imkanı gibi seçenekler sunuyor.Ancak Andrew Sampson isimli bir geliştirici tarafından çıkarılan Aurous isimli bir sistem ile hem ücretsiz hem de reklamsız olmasıyla bir anda popülerleşmeye başladı. Sistem ise Spotify ve Deezer ile bire bir ve ücretiz olması. Yani eskiden kullandığımız LimeWire gibi servislerden çok farklı.

Sistemde ise şarkıların YouTube ve Soundcloud gibi sistemlerden alıp size aktarması şeklinde işliyor ve böylelikle yasa dışı bir durum yok. Bittorrent protokolünü kullanıyor olan Aurous, Spotify, YouTube ve Pandora gibi ünlü sitelerdeki listeleri de entegre edebilmesiyle de hoş bir detaya sahip. Yani şu anda Spotify'ı kullanıyorsanız favori listelerinizi Aurous'a taşıyarak ücretsiz ve reklamsız bir müzik keyfi yaşayabilirsiniz.Şu anda binlerce şarkı bulunan Aurous'ta eğer bu kullanım sebebiyle bir lisans sorunu çıkaran parça veya albümler olursa bu sistemden çıkarılacağını da belirtiyor. Yani ilerleyen zamanlarda şarkı miktarı büyük ölçüde olabilir. Buradaki bağlantıdan Alpha 0.1 sürümünü Windows, OS X ve Linux versiyonlarını olarak indirebileceğiniz Aurous geliştirilmeye devam ediyor.
3
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
3
0
0
0
0