AVG PrivacyFix ile Tam Olarak Gizlenin

0
0
0
0
0
AVG PrivacyFix ile Tam Olarak Gizlenin
Sosyal medya artık günlük hayatımızın vazgeçilmez bir parçası haline geldi. Peki bütün bilgilerimizi gönül rahatlığıyla verdiğimiz sosyal medya hesaplarımız ne kadar güvenli? Sokaktan geçen biri sorsa vermeyeceğimiz bilgileri milyonlarca kişinin ulaşabileceği bir platforma vermek biraz güvensiz olabilir
Sosyal medya artık günlük hayatımızın vazgeçilmez bir parçası haline geldi. Peki bütün bilgilerimizi gönül rahatlığıyla verdiğimiz sosyal medya hesaplarımız ne kadar güvenli? Sokaktan geçen biri sorsa vermeyeceğimiz bilgileri milyonlarca kişinin ulaşabileceği bir platforma vermek biraz güvensiz olabilir.
 
İşte bu güvensizliğe bir çözüm getiren AVG firması, PrivacyFix isimli uygulamasıyla sosyal medya hesaplarımızı güvende tutacağını söylüyor. Linkedin, Facebook, Twitter ve Google hesaplarımızda çok okumadan onayladığımız bazı sözleşmelerin maddelerinde bilgilerimizin 3. kişilerle paylaşılabilme ihtimaliyle ilgili bir madde bulunur. Bulunmasa bile paylaşılmayacağının garantisini veremezler. Privacy Fix'in burada yaptığı ise bu sitelerde bulunan güvenlik açıklarını bulup size bildirmek. 

Uygulamayı dilerseniz telefon veya tabletlerinize indirebiliyorsunuz. iOS ve Android platformlarında (WindowsPhone'da yok) bulunan uygulama tamamen ücretsiz durumda. Ayrıca bilgisayar üzerinden tarayıcılarımıza da kurabileceğimiz (Firefox, Chrome) PrivacyFix'in kullanımı çok kolay.

Facebook için yapılabileceklerden bahsetmek gerekirse, arama sonuçlarında nasıl göründüğümüz, başka sitelerin bizi izlemesi, gizlilik ayarları değiştirildiğinde uyarı gelmesi ve haberimiz olmayan Facebook uygulamalarının kullandığı izinleri inceleme ve iptal etme gibi seçenekler bulunuyor.

Uygulamanın bir diğer güzel tarafı da e-posta adresimizi girerek hangi sitelerin bizim mailimizi paylaşıyor olabileceğini görebiliyoruz. Bu da bize gelen spam maillerini engellememize yardımcı oluyor.
 
Eğer siz de internet üzerindeki gizliliğinizden şüphe ediyorsanız, AVG PrivacyFix'i mutlaka kullanmalısınız.
 
  AVG PrivacyFix uygulamasını aşağıdaki bağlantılardan ücretsiz indireiblirsiniz.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0