• Anasayfa
  • İnternet
  • Avustralyalı Profesör, Akıllı Telefonu Sayesinde Binlerce Kilometre Uzaktan Evinin Yanmasını Engelledi

Avustralyalı Profesör, Akıllı Telefonu Sayesinde Binlerce Kilometre Uzaktan Evinin Yanmasını Engelledi

0
0
0
0
0
Avustralyalı Profesör, Akıllı Telefonu Sayesinde Binlerce Kilometre Uzaktan Evinin Yanmasını Engelledi
Yazlık evinin bulunduğu bölgede yangın çıkan Avustralyalı Prof. Simon Maddocks, çok akıllıca hareket ederek binlerce kilometre öteden evinin yanmasını engelledi.
Evinizden binlerce kilometre ötede bulunduğunuzu düşünün. Haberleri açmışsınız ve bir bakmışsınız ki evinizin bulunduğu bölgede yangın çıkmış. Yapabileceğiniz ne olabilir ki? Fakat telefonunuza yükleyeceğiniz basit bir uygulama sayesinde Profesör Maddocks gibi olası bir yangın sırasında evinizin yanmasını engelleyebilirsiniz.

Yazlık evinin bulunduğu çalılık alanda çıkan yangını haberlerde gören Maddocks, evin bahçesinde bulunan sulama sistemini daha önce akıllı telefonundaki bir uygulamayla senkronize ederek binlerce kilometre öteden çalıştırmış ve evinin yangından zarar görmesini engellemiş.

Haberleri izlerken yangının evinin bulunduğu çevrede olduğunu gören Maddocks, yağmurlama sistemini çalıştırarak evinin etrafındaki çimlik alanın ıslak kalmasını sağlamış. Teknolojiye sürekli olarak ilgi duyduğunu belirten Maddocks, yangından kendi evinin kurtulduğunu fakat komşularına ait evlerin maalesef büyük zararlar gördüğünü söyledi. "Eğer haberleri 3 dakika geç görseydim, muhtemelen benim evim de yangınla beraber kül olacaktı" diyen Prof. Maddocks, aşağıdaki tweet’le yangının komşusunun evine verdiği zararı gösteren fotoğraflar paylaştı.
 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0