• Anasayfa
  • İnternet
  • "Hayalet Uçak" B-2, Havaalanına İnerken Tıpkı Bir UFO Gibi Görünüyor

"Hayalet Uçak" B-2, Havaalanına İnerken Tıpkı Bir UFO Gibi Görünüyor

6
5
1
1
0
İlk ortaya çıktığında ilginç tasarımı ve radardan görünmeme özelliği ile dikkatleri üzerine toplayan B-2 Spirit, havaalanına inerken sanki bir UFO'nun dünyaya yaklaşması izlenimi veriyor.
Uçak konusunda haşır neşir olanların gözdesi Northrop Grumman firması yapımı B-2 Spirit, "Hayalet uçak" kategorisindeki ender bombardıman uçaklarından biri olarak dikkat çekmiştir.

52,4m kanat açıklığı21m uzunluğu ve 2 kişilik mürettabatı ile tam yüklü halinde 152,200kg ağırlığa sahip olan B-2, General Electric yapımı 4 adet F118-GE-100 turbofanı ile 1020km hıza çıkabiliyor. Ancak "Hayalet Uçak" denmesinin sebebi ise hiçbir radarda görüntülenmeyişi olarak dikkatleri üzerinde toplamakta.Aynı zamanda ilginç tasarımı ile oldukça çekici duran B-2, Amerikan Hava Kuvvetlerine bağlı olarak 20 adet bulunmaktadır. Oldukça ilginç yapısı nedeniyle hiç de uçağı andırmayan B-2, havaalanına inerlen sanki bir UFO'nun dünyaya inişi gibi ilginç bir his uyandırmakta. "Nasıl yani?" diyecekseniz bunu aşağıdaki video ile daha iyi anlayabilirsiniz.
 
 
6
5
1
1
0
Emoji İle Tepki Ver
6
5
1
1
0