• Anasayfa
  • İnternet
  • Kur’an-ı Kerim’e Hakaret Eden Milletvekilinin İnternet Sitesi Hacklendi

Kur’an-ı Kerim’e Hakaret Eden Milletvekilinin İnternet Sitesi Hacklendi

1
0
0
0
0
​Belçika’da Federal Milletvekilleri’nden olan Flip Dewinter, 22 Ocak tarihinde Parlamento’da yaptığı konuşmada Kur’an-ı Kerim’in fenalıkların nedeni ve kötülüklerin kaynağı olduğunu ve öldürme müsaadesinin bu kitaptan alındığını söylemişti. 
Belçika’da Federal Milletvekilleri’nden olan Flip Dewinter, 22 Ocak tarihinde Parlamento’da yaptığı konuşmada Kur’an-ı Kerim’in fenalıkların nedeni ve kötülüklerin kaynağı olduğunu ve öldürme müsaadesinin bu kitaptan alındığını söylemişti. Bunun üzerine “Akıncılar” isimli Türk hacker grubu, Dewinter’in Filipdewinter.be isimli sitesini hackledi.

Akıncılar hacker grubu, siteye Türkçe ve İngilizce olacak şekilde “Muhakkak ki o Zikr'i (Kur'ân'ı) biz indirdik ve muhakkak onu koruyucu olanlar da elbette biziz" mealindeki Hicr Suresi 9. ayetini ve "Kur'an'a abdestli olmanın dışında sakın el sürmeyiniz" yazısını yerleştirdi.Dewinter, ülkesinin camilerini finanse etmesini ve dışarıdan ithal imam getirmesinden vazgeçmesi gerektiğini söylemişti. Bu sözlerine karşılık olarak İçişleri Bakanı Jan Jambon, "Bu ülkede birçok kişinin büyük saygı duyduğu ve hatta kutsal gördüğü kitabı burada elinizle kaldırmış sallıyorsunuz ve bütün bu topluma hakaret ediyorsunuz" cevabını vermişti.
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0