Gördüğü Manzara Bill Gates'i Yanılttı, Büyük Hatasını Takipçileri Düzeltti!

1
0
0
0
0
Dünyanın yardıma muhtaç bölgelerini dolaşan ve kendi kurduğu vakıftan bağışlar yapan Bill Gates, Tayland'da gördüğü mazarayı yanlış yorumlayınca kullanıcılardan düzeltme geldi.
Teknoloji dünyasının önemli ismi, Microsoft’un kurucusu Bill Gates’ın uzun yıllardır teknolojiden biraz uzaklaşarak kendini hayır işlerine adadığı biliniyor. Eşiyle birlikte kurduğu Bill ve Melinda Gates Vakfı üzerinden dünyanın yoksul ve yardıma muhtaç bölgelerine destek sağlayan Gates, zaman zaman farklı ülkeleri dolaşıyor. Tayland’ı ziyaret eden ünlü isim, burada gördüğü bir manzaranın fotoğrafını çekti ve Facebook hesabından paylaştı.

Bill Gates’in paylaştığı fotoğraftakablolar yığını direklerden gelişi güzel saçılıyor ve evlere ulaşıyor. Bu görüntü ile ilgili “ İnsanlar elektrik ızgaralarından illegal olarak kendilerine bağlantı yolu açarak ihtiyaçları olan elektriği almak için hayatlarını tehlikeye atıyorlar.” şeklinde bir yorum yapan Gates, aslında bu kablolaların elektrik değil telefon kablosu olduğunu gözden kaçırmış. Bunun üzerine Facebook hesabından birçok kullanıcı Gates’i uyararak insanların elektrik değil telefonları evlerine çektiğini belirtmiş durumda.Fotoğrafta yer alan kablolaların elektrik kablosu olduğu da yetkililer tarafından doğrulanmış durumda ve Tayland’da elektrik sistemi ile ilgili böyle bir sorun olmadığı belirtiliyor. Buna rağmen, kablolaların çağdaşlığı değil geri kalmışlığı gösterdiği değişmiyor. İster elektrik, ister telefon kablosu olsun ortada dikkat çekici bir durum olduğu gerçek. Umarım bir gün hem elektrik, hem telefon hem de diğer tüm teknolojiler dünyanın bütününe eşit bir şekilde yayılabilir.
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0