Bingöl’de Düşen Meteor Parçalarından Parayı Kıran Adam

1
0
0
0
0
Araştırma yapmak NASA’nın da uğradığı Bingöl’de düşen meteor parçaları, bir adama ufak çaplı servet kazandırdı.
Bingöl’de yaşanan olay, ‘Ekmeğini taştan çıkarmak’ deyimini tam olarak gerçeğe dönüştürdü. 2 Eylül tarihinde Bingöl’ün Sarıçiçek köyüne düşen meteor parçalarını toplayan İsmail Ergün ismindeki bir kişi, bu parçaları 15 dolardan satarak 6 bin TL’lik borcunu ödediğini söyledi.

Taşların bazılarını da Amerikalılara ve Almanlara sattığını söyleyen Ergün, bu sefer parça başına 50 dolar almış ve topladığı paralarla bu sefer 43 bin TL değerinde araba satın almış. 

Topladığı meteor parçalarıyla kendisine ufak bir gelir kapısı yaratan Ergün, taş buldukça bunları satacaklarını ve ihtiyaçlarını gidereceklerini söyledi.‘Bütün köylü toplandık, taş arıyoruz’ diyen Ergün, elinde 27 gram bir göktaşı parçacığı daha olduğunu ve bunu da bilim insanlarına satmayı hedeflediğini söylüyor.İdris Gülaç isimli başka bir köylü ise bu zamana kadar 300 ila 400 gram arasında göktaşı parçası topladığını söyleyerek şimdilik satmayı düşünmediğini, iyi bir alıcı bulduğu taktirde satıp kendisine iş yeri açmayı planladığını söyledi. (akıllı milletiz vesselam)

1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0