• Anasayfa
  • İnternet
  • Bir Anne, Fransa'daki Saldırıda Kaybettiği Bebeğini Facebook'la Buldu!

Bir Anne, Fransa'daki Saldırıda Kaybettiği Bebeğini Facebook'la Buldu!

0
0
0
0
0
Bir Anne, Fransa'daki Saldırıda Kaybettiği Bebeğini Facebook'la Buldu!
Fransa'nın Nice kentinde yapılan terör saldırısı sırasında bebeğini kaybeden bir anne, çocuğuna Facebook'taki paylaşım sayesinde kavuştu.
Türkiye ile birlikte son bir yıl içerisinde terörden en fazla çeken ülkelerin başında Fransa geliyor. Ardı ardına yapılan silahlı ve bombalı saldırıların ardından Tunuslu bir terörist, Nice kentinde yapılan özgürlük kutlamaları sırasında kamyonla katılımcıların üzerinden geçmiş ve onlarca kişinin ölümüne neden olmuştu. Bu sırada oluşan kargaşada Tiava Banner ve Yohlaine Ramasitera çifti, 8 aylık bebeğini kaybetti. Facebook'ta "8 aylık bebeğimizi kaybettik. Sevgili dostlarımız, onu görürseniz lütfen bizimle iletişime geçin" ifadelerinin yer aldığı bir mesaj yayınlayan çifte asıl destek Twitter'dan gelmiş.
 


Ilyes Djadel'in 15 Temmuz'da paylaştığı Twitter gönderisi, toplam 9 bine yakın retweet almış. Bebeği kaybolan anne ve baba için müthiş bir dayanışma örneği sergileyen sosyal medya kullanıcıları, en sonunda bebeği bulan kişinin anneyle iletişime geçmesini sağlamış.
 


Facebook kullanıcısı, anneyle yine Facebook üzerinden iletişime geçerek bebeği teslim etmiş. Boulanger, bu müjdeli haberi aşağıdaki gönderiyle paylaştı.
 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0