• Anasayfa
  • İnternet
  • Bir Başka Silk Road Ajanı Daha BitCoin Arakladığını İtiraf Etti

Bir Başka Silk Road Ajanı Daha BitCoin Arakladığını İtiraf Etti

0
0
0
0
0
Bir Başka Silk Road Ajanı Daha BitCoin Arakladığını İtiraf Etti
Gizli Servis Ajanı Shaun Bridges, Hollywood filmlerini aratmayacak bir entrika içinde görevi sırasında bulaştığı kanun dışı işleri itiraf etti.
820 bin Dolar … Gizli Servis Ajanı Shaun Bridges’in kara borsa ve yasa dışı ürün satışı yapan Silk Road’un açığa çıkmasını sağlayan soruşturma sırasında görev yaparken zimmetine geçirdiği BitCoin’in değeri işte bu kadar.

Bridges, Adalet Bakanlığı’nın yaptığı açıklamaya göre kendisine ulaşmalarını sağlayacak olan Silk Road sunucularının verilerini engellediği gerekçesi ile adaletin uygulanmasına engel olma ve kara para aklama suçlarına karıştığını itiraf etmiş. Parasını 2013 yılında Amerikan Doları’na çeviren Bridges, o dönemde 350 bin Dolar değeri olan 20 bin BitCoin’i karmaşık transfer işlemleri ile Mt. Gox’a aktarmış (Mt Gox: bitcoin satabileceğiniz ya da bozdurabileceğiniz bir çeşit döviz bürosu mantığı ile çalışan şirket)

Daha önce meslektaşı Carl Force’un yaptığı işlemler kadar aleni şekilde yapılan bu işlemlerin farkı ise meblağın çok daha büyük olması.

Silk Road şebekesinin kurucusu Ross Ulbricht, yozlaşmanın tüm Silk Road kervanına bulaştığını söylerken savunmasında da hükümsüz yargılanması gerektiğini söylemiş. (Şeytan’ın Avukatı, Pay Back ve benzeri filmlerde gördüğümüz yozlaşma ve entrikanın gerçek olduğunu görüyor, tedirgin oluyoruz)
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0