• Anasayfa
  • İnternet
  • ​Bir İnternet Kullanıcısı 'Suyu Kızartarak' Yemeyi Başardı!

​Bir İnternet Kullanıcısı 'Suyu Kızartarak' Yemeyi Başardı!

1
0
0
0
0
​Bir İnternet Kullanıcısı 'Suyu Kızartarak' Yemeyi Başardı!
Tarihin ilk su kızartması yapıldı. Bu mükemmel yemeği denemek ister miydiniz?
İntenet alemi, ilginç fikirleri olan ve sahip olduğu bilgiyi garip işlerde kullanan kişilerle dolu. Bu kişilerden birisi olan Jonathan Marcus, yemek kültürümüzü kökten değiştirebilecek yeni bir başarıya imza attı.

Günümüzde her şeyin kızartıldığını ve yağlandığını gören Jonathan, kendi kendine "Neden suyu da kızartmayalım?" sorusunun cevabını aramaya başlamış. Bunu nasıl yapabileceğini düşünen meraklı adam, aradığı yanıtı kalsiyum alginatta bulmuş. Normal koşullarda krem rengine sahip olan fakat suyla karıştırıldığında suyu emen ve tamamen saydam olan bu özel madde, bazı yöresel yemeklerde de farklılık amacıyla kullanılıyor (yani zehirli değil). Suyu katı, ancak çok narin bir forma sokan bu madde, Jonathan'ın özel su kızartması için tam da aradığı şeymiş.

İlk olarak katılaştırılmış suyunu alan Jonathan, bu suyu kızgın yağ ile tepkimeye girmemesi ve yemeğin daha güzel olması için sırasıyla una, yumurtaya ve (muhtemelen) galeta ununa batırıyor. Güzel bir karışım hazırladıktan sonra fritöze yönelen Jonathan, sadece birkaç dakika süren kızartma işleminin ardından nefis su kızartmasını deniyor.
 

Not: Eğer siz de böyle leziz bir yemek yapmak isterseniz, suyun dış katmanının yırtılabileceğini ve kızgın yağ ile suyun karışabileceğini unutmayın. Kızgın yağa su geldiğinde ne olduğunu hatırlatmama gerek var mı?
 
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0