• Anasayfa
  • İnternet
  • Bir Tır Şoförü, Ağırlık Birimlerini Bilmediği İçin 135 Yıllık Köprüyü Yıktı!!

Bir Tır Şoförü, Ağırlık Birimlerini Bilmediği İçin 135 Yıllık Köprüyü Yıktı!!

1
0
0
0
0
Amerika'da yaşanan olayda bayan bir tır şoförü, ağırlık birimlerini birbirine çevirememesinden dolayı tarihi köprüyü yıktı.
Amerika'da ağırlık birimlerinin önemini vurgulayan ilginç bir olay yaşandı. Ülkenin gelişmiş eyaletlerinden birisinde, Indiana'da gerçekleşen olayda genç bir tır şoförü, aracını sürdüğü sırada ilk defa bulunduğu bu eyalette yolunu kaybetti. Yolunu yeniden bulmasının ardından dönmesi gereken sapakları kaçırdığını farkeden tır şoförü, daha fazla ilerlemek istememesi nedeniyle 30 tonluk su dolu aracını eski, demir bir köprüden geçirmeye karar verdi. Bu düşüncesiyle birlikte aracını demir köprüye süren şoför, köprünün üzerinde bulunan ağırlık uyarısını farketti ancak ağırlık olarak ton cinsiyle yazılmış olan bu uyarıyı, ülkesinde ağırlık birimi olarak pound kullanılması nedeniyle tam olarak algılayamadı. Köprünün üzerinde yazan "maksimum 6 ton" uyarısını anlamayarak köprüye 30 tonluk tırı sokmaya çalışan genç şoför, tarihi köprünün saniyeler içerisinde yıkılmasına neden oldu.Yetkililer olay yerine geldiklerinde dev bir tırın üzerine çökmüş tarihi köprüyü gördüler. Olayın nasıl yaşandığını soran bölge polisi, sadece 23 yaşında olan Mary Lambright'ın "maksimum ağırlık ton cinsinden belirtilmişti, anlayamadım" şeklinde açıklamalarda bulunduğunu belirttiler. Genç şoförün yıktığı tarihi köprü, 1880'li senelerde inşaa edilmişti ve düzenli şekillerde bakımı yapılarak bugünlere kadar gelebilmişti. Mary'nin zarar görmediği ancak tırın büyük oranda hasarlı olduğu belirtildi. Tam olarak yıkılmamış olan köprünün ise yeniden onarılması bekleniyor.

Olayın ardından açıklamalarda bulunan polisler, Mary'nin yaklaşık 135$ ceza alacağını ancak genç kadının çalıştığı şirketin büyük miktarlarda para cezası alabileceğini belirttiler.Kaynak: Jalopnik 
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0