• Anasayfa
  • İnternet
  • Bir Yıldırımın Ağacı Yok Etme Anı Kameralar Tarafından Kaydedildi!

Bir Yıldırımın Ağacı Yok Etme Anı Kameralar Tarafından Kaydedildi!

0
0
0
0
0
Bir Yıldırımın Ağacı Yok Etme Anı Kameralar Tarafından Kaydedildi!
Teksas'ta yaşanan bir olayda fırtına sırasında ağaca yıldırım düşmesi kaydedildi. Görüntüler koca ağacın ne kadar kolay bir şekilde yıldırım tarafından yok edildiğini gösteriyor.
Teksas'ta bulunan bir okulun güvenlik kamerası, çok nadir gözlemlenen bir olayı kaydetmeyi başarabildi. Bishop Thomas K. Gorman Catholic School'un bahçesinde bulunan ve otoparkı gözetleyen kamera, bölge etkisini hissettiren fırtına sırasında dev bir ağaca yıldırım düşmesini kaydetti. Kameranın kayıtlarından da görülebileceği gibi yıldırımın toprağa ulaşmak adına seçtiği dev ağaç, yıldırımın çarpma etkisiyle birlikte saliseler içerisinde parçalara ayrılıyor ve tüm dalları kırılıyor. Ağacın etrafa fırlattığı dal parçaları, eğer bölgede bir canlı olsaydı onun için ölümcül olabilirdi.
 


Görüntülerde gözüme takılan bir diğer nokta da yıldırımın düşmesiyle birlikte kameranın bir anlık bulanıklık yaşaması ve görüntünün kayması. Yıldırımda bulunan yüksek miktardaki elektrik enerjisinin bir çeşit manyetik etki yapmış olabileceğini düşünüyorum ancak bunun açıklaması ne olursa olsun bence yıldırım, gücünün anlaşılması açısından çok güzel bir etki yaratmış :)
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0