BitTorrent'tan P2P İnternet Tarayıcısı: Maelstrom

0
0
0
0
0
Torrentlerin Peer to Peer, yani P2P teknolojisini barındıran bir internet tarayıcısı geliştirildi. Bizzat BitTorrent tarafından üretilen ve Chromium tabanlı olan Project Maelstorm açık beta sürecine girdi.
Ülkemiz kullanıcılarının meraklı olduğu Torrent sistemi olan BitTorrent, Peer to Peer olarak adlandırılan P2P teknolojisini barındıran bir dosya paylaşma alanıdır. Şimdi ise BitTorrent bunu bir adım ileri götürmeye karar vermiş.

BitTorrent tarafından geliştirilen ve Chromium tabanlı olan Project Maelstrom adındaki yeni internet tarayıcısı ile Torrent'i tarayıcılarınıza getiriyor.Yukarıda gördüğünüz açılış sayfasına sahip olan Maelstorm'da torrent dosyalarını tarayıcı içinde açarak müzikleri dinleyebiliyor, videoları izleyebiliyorsunuz. (Aklıma daha önce haberini yaptığımız Popcorn Time uygulamasının tarayıcı hali olduğu düşüncesi geldi. bknz. ilgili haber)

Tarayıcı deneyiminde Chromium tabanlı olması nedeniyle Chrome gibi bir işleyişi olan Maelstorm bu nedenle Chrome add-onlarını da destekliyor.Sonuç olarak BitTorent + Chrome olarak düşünebileceğiniz bu yeni tarayıcı şu anda beta olarak Windows platformu için indirilebilir durumda. Mac için ise kısa süre içinde beta programının başlayacağı belirtilmiş.Tarayıcıyı merak edip indirmek isteyenler bu adres üzerinden ulaşacakları bağlantı ile bilgisayarlarına indirerek bu deneyimi yaşayabilirler.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0