• Anasayfa
  • İnternet
  • Biz Adil Kullanım Kotası'na Sevinirken, Güney Kore Ücretsiz Wi-Fi'a Geçiyor!

Biz Adil Kullanım Kotası'na Sevinirken, Güney Kore Ücretsiz Wi-Fi'a Geçiyor!

0
0
0
0
0
Henüz resmi açıklama yapılmasa da, ülkemizin farklı bölgelerinden gelen haberler internette Adil Kullanım Kotası uygulamasının kalktığı yönünde. Biz bunun sevincini yaşarken, Güney Kore'den gelen haber hepimize "vay be" dedirtmeyi başardı.
İnternette "Adil Kullanım Kotası" uygulamasının kalkmış olabileceğine dair haberimizi dün burada sizler ile paylaşmıştık. Bu konuda henüz resmi bir açıklama yapılmasa da, gelen bilgiler ülkemizdeki tüm internet kullanıcılarını sevidirdi. BTK açıklaması ile birlikte bu sevincin bir an önce resmileşmesini diliyoruz.

 Tüm Şehre Ücretsiz İnternet!

Bizler "Adil Kullanım Kotası"na sevinirken, Güney Kore’den gelen haberler internet konusundaki durumumuzu tekrar bir düşünmemiz gerektiğini ortaya koyuyor. ZDnet’in haberine göre, Güney Kore’nin başkentinde “Seul Dijital Planı 2020” projesi hayata geçiriliyor. Geniş kapsamlı bu projenin bir ayağında ise, ülkenin başkentine ücretsiz Wi-Fi internet bağlantısı sunulması yer alıyor.

 Proje Ne Kadara Mal Olacak?

Ücretsiz internet şehrin tüm kamusal alanlarında kullanılabilecek ve şehir yaşamını kolaylaştıracak mobil uygulamaların işlevselliğine katkıda bulunacak. Şehrin IT planlarının sağlanabilmesi için 372 milyon dolarlık bir yatırım sağlanmış durumda. Projenin ücretsiz Wi-Fi ayağının 2017 yılına kadar tamamlanması bekleniyor. Umuyoruz ki, AKK ile başlayan olumlu gelişmeler ileride ülkemizde de bu tür sonuçların ortaya çıkmasına neden olur.
Kaynak : http://www.zdnet.com/article/seoul-to-have-free-wi-fi-by-2017/
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0