• Anasayfa
  • İnternet
  • Bomba İddia: Türkiye’ye Yapılan Siber Saldırıların Arkasında Yalnızca Bir Kişi Var

Bomba İddia: Türkiye’ye Yapılan Siber Saldırıların Arkasında Yalnızca Bir Kişi Var

0
0
0
0
0
DailyDot.com’dan Ahmet A. Sabancı’ya göre ülkemize yönelik yapılan siber saldırıların ardında bir kişinin olabileceği belirtiliyor.
Ahmet A. Sabancı’nın Daily Dot’ta dün yayınlanan makalesinde, ülkemize yönelik yapılan saldırıların ardında yalnızca bir kişinin olabileceği belirtiliyor.

Daha önce saldırıyı Anonymous’un üstlendiğinden bahsetmiş ve aktivist hacker grubunun yayınladığı videoyu aktarmıştık. Fakat Sabancı’nın haberine göre saldırıların arkasında Anonymous yer almıyor! Daily Dot’un haberinde Anonymous’a ait olduğu iddia edilen hesabın kaynağının dahi şüpheli olduğu ve Anonymous’la yapılan görüşmelerde saldırıyı kesinlikle üstlenmedikleri belirtiliyor.

Baskılama uzmanı’ olarak tanımlanan ve kim olduğu henüz belirlenemeyen bir kişinin, elindeki verileri tam kapasiteyle kullanıp NIC.tr’ye tek başına zarar verebilecek potansiyelde olduğu iddia ediliyor.Daily Dot’ın paylaştığı görselde, hackerın ne kadar güçlü bir şekilde saldırı yaptığına dikkat çekilmiş. “Bizle kimliğini gizli tutarak iletişime geçen hacker, Suriye’nin DNS sunucularının büyük bir çoğunluğunu 15 dakikada çökertmeyi başardı. Aynı zamanda bir grup cihatçı ve radikal Müslüman organizasyonun web sitelerine aynı anda saldırdı” şeklinde açıklama yapan site, yayınladığı belgelerle bunu kanıtlıyor olabilir.

DNS yükseltme yöntemini kullandığını belirten hackerın yaptığı saldırıyla ilgili şu detayları vermiş: 

DNS sunucuları genel olarak sadece UDP ve ROP TCP verisini kabul eder. Eğer belirli bir hatta istenilen seviyede saldırı gerçekleştirirseniz, sunucunun birçok TCP paketinin DROP edilmesini sağlarsınız. Yaptığı saldırının tamamen politik olduğunu söyleyen hacker, Türkiye’nin IŞİD’e karşı yardım ve yataklık yaptığını, protestosunu tamamen bu amaç doğrultusunda gerçekleştirdiğini söyledi. Daily Dot, hackerın Anonymous’a destek olduğunu fakat eylemlerini Anonymous çatısı altında gerçekleştirmediğini belirtti. 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0