• Anasayfa
  • İnternet
  • Börteçine Siber Tim, Rusya'nın Haberleşme ve Kitle İletişim Bakanı'nın Instagram Hesabını Hackledi!

Börteçine Siber Tim, Rusya'nın Haberleşme ve Kitle İletişim Bakanı'nın Instagram Hesabını Hackledi!

3
0
0
0
0
Türk hack timlerinin Rusya'ya saldırıları devam ederken Börteçine Siber Tim ise Rusya'nın haberleşme bakanının instagram hesabını hackledi.
Son günlerde tavan yapan Rusya, Türkiye ve Anonymous arasındaki siber savaşlarda Anonymous'un atağı ve Red Hack'in de desteği sonrasında Ayyıldız Tim, İlleg4lizm, Cyber Wariior Akıncılar vb. birçok Türk hack ekibi de karşı saldırıya geçerek birçok Rus sitesine DDoS saldırıları başlatmıştı.

Son olarak bu siber savaşa katılan Börteçine Siber Tim adlı bir diğer Türk ekibi Rusya'nın Haberleşme ve Kitle İletişim Bakanı olan Nikolay Nikiforov'un Instagram hesabını ele geçirdi. Türk bayrakları, mehmetçik fotoğrafları, Mustafa Kemal Atatürk, Rus uçağının vurulma anı ve Solo Türk gibi birçok paylaşım yapılan hesap daha sonra geri alınmış. Yani şu anda hesap normale döndü. (Bir diğer yandan hesabın Börteçine ekibi tarafından geri verildiği de belirtiliyor)Yukarıda gördüğünüz gibi bir duruma gelen Rus Bakanın Instagram hesabında yapılan bu değişikler tüm dünyada etki uyandırdı. Hesabın hakkında kısmına "Biz Turancı Hackerlarız, Biz Türküz!" ibaresine dikkat çeken haber sitelerinde yer alınması hem Börteçine ekibi hemde siber atakları destekleyen ekipler ve gençler tarafından büyük bir başarı olarak yorumlandı.Nikiforov'un Instagram hesabı şu anda yukarıdaki gibi eski haline bürünmüşken dilerseniz buradan kontrol edebilirsiniz.Aynı zamanda bu olay sonrasi Twitter ve VKontacte hesabından açıklama yapan bakan kendini takip eden Rus vatandaşlarına "Instagram'ın hacklenmesi konusunda verdiğiniz tepki için hepinize teşekkür ederim. Ancak ne yazıkki Instagram'daki bu sorun 9 saatten fazla sürdü. Bugünkü olaydan sonra şahsen Instagram'ın güvenliği ve bu konudaki teknik desteği noktasında diğer sitelere nazaran daha çok soru işareti kaldı." şeklinde Instagram'ın güvenliğini eleştiren bir görüş belirtti.
3
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
3
0
0
0
0