BTK’dan Uyarı: Reklam SMS’lerini Reddederken Dikkat Edin!

0
0
0
0
0
Siber güvenlik konusunda vatandaşlara uyarılarda bulunan BTK Başkanı Ömer Fatih Sayan, reklam SMS’lerini engellerken dikkat edilmesi gerektiğini söyledi.
1 Mayıs 2015 tarihinden itibaren firmaların kullanıcıların izni olmadan reklam içerikli SMS’ler atması yasaklanmış, bu yasağa uymayan şirketler için ağır yaptırımlar uygulanacağı açıklanmıştı. 6563 sayılı e-ticaret düzenlemesine ilişkin kanun kapsamında yer alan bu uygulama, kötü niyetli kişiler tarafından suistimal edilecek şekilde kullanılmaya başlandı.

İstenmeyen SMS listesinden çıkmak isteyen kullanıcılardan yine SMS yolu ile T.C. kimlik numaralarının talep edildiğini belirten BTK Başkanı Ömer Fatih Sayan, “Bu büyük bir tuzak. Listeden çıkmak isterken verdiğiniz T.C. numaranız ile bütün kimlik bilgilerinizi başkalarının ellerine veriyorsunuz” dedi. Eğer reklam mesajları almaya devam ediyorsanız, e-mail ya da faks olarak mesajınızı (0212) 5142144 numaralı faks adresine ya da [email protected] adresine elektronik posta olarak gönderebilirsiniz.Bunun dışında Sayan, telekomünikasyon sektörü üzerinde vergi yükünün kalem sayısı yönünden azaltmasını istedi. Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu ise sektördeki girişimciliğin başarılı olması için verimli bir vergi yapılandırılmasının şart olduğunu belirtti.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0