• Anasayfa
  • İnternet
  • Bu Sevimli Hayvan, Bir Hayvanat Bahçesinde Aynı Anda İki İnsanın Ölümüne Sebep Oldu!

Bu Sevimli Hayvan, Bir Hayvanat Bahçesinde Aynı Anda İki İnsanın Ölümüne Sebep Oldu!

0
0
0
0
0
Çin’de yaşanan bu trajik olayda, hayvanat bahçesinde selfie çekmek isteyen bir ziyaretçiyi havuzun içine doğru çekerek öldüren mors, ayrıca bir görevlinin de ölümüne sebep oldu.
Selfie yüzünden yaşanan ölümlerin sayısı her geçen gün giderek artıyor. Son zamanlarda ‘selfie çekmek isterken hayatını kaybetti’ temalı haberleri o kadar çok görmeye alıştık ki, alışmasaydık daha iyiydi tabii. Bu sefer ölüm haber(ler)i Çin’den gldi.

Yeshanko Wildlife isimli hayvanat bahçesinde selfie çekmek isteyen bir ziyaretçi, arkasından usulca yaklaşan morsun saldırısına uğramış ve boğularak hayatını kaybetmişti. Havuzun içine doğru sürüklediği ziyaretçinin boğulmasına sebep olan mors, ayrıca aynı hayvanat bahçesinde 10 yıldır güvenlik görevlisi olarak çalışan bir kişinin de ölümüne sebep olmuş. Görevli, morsun havuzun dibine doğru çektiğini gördüğü ziyaretçiyi kurtarmak için havuza dalmış fakat ziyaretçiyle birlikte boğularak hayatını kaybetmiş.Hayvanat bahçesi yetkilileri morsun yalnızca oyun oynamak istediğini belirtmiş olsalar da ölümün sorumluluğunu alarak hayatını kaybeden adamın ailesine 900 bin Yuan (137 bin dolar) ödeme yapmış.

Özellikle iri hayvanların dış görünüşlerine aldırıp ‘ay ne şirinmiş, bir fotoğraf çekinelim’ deyip yanlarına yaklaşmamakta fayda var. Haberimizde de gördüğünüz üzere ne zaman ne olacağını kestirebilmek gerçekten de çok zor. Hiçbir fotoğrafın hayatınızdan daha değerli olmadığını unutmayın.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0