• Anasayfa
  • İnternet
  • Bu Sıcakta Efsane Olacak "Mini USB Klima" 3 Dakikada Nasıl Yapılır?

Bu Sıcakta Efsane Olacak "Mini USB Klima" 3 Dakikada Nasıl Yapılır?

6
2
1
0
0
Bu Sıcakta Efsane Olacak "Mini USB Klima" 3 Dakikada Nasıl Yapılır?
Bunaltıcı sıcaklardan az da olsa kurtulabilmek için efsane işinize yarayacak USB bağlantılı mini klima yapımını anlatıyoruz.
Yazın ortasına geldiğimiz şu günlerde haliyle sıcaklar da tavan yaptı. Evde ve işte klimasız, vantilatörsüz oturulmayan bu sıcaklarda kendinize sadece 2-3 malzeme ve 3dk ayırarak gerçekten sizi serinletebilecek mini bir klima yapabilirsiniz. Böylece sıcak havalarda sizi serinletebilecek bir ev yapımı aracınız olacak.

Marketlerde sıkça satılmaya başlanan mini vantilatörlerin aksine daha etkili bir yöntem olan mini klima için ihtiyacınız olanlar ise 1 adet fan, 1 adet çift taraflı bant,  1 ader USB kablosu, 1 kutu meyve suyu, süt vb şişesi ve bir de maket bıçağı vb kesici bir alet yeterli olacaktır. Ayrıca işinizi kolaylaştırması için pergel varsa çok iyi olur.
 

Direkt olarak videodan takip edebileceğiniz adımlar için ben de kısaca neler yapmanız gerektiğini bahsedeyim;

İlk olarak pergel ile elinizde bulunan fanın yarı çapını ölçerek pergelin genişliğini bozmadan elinizdeki meyve suyu kutusunda aynı ölçekte daire çizin. Ardından çizdiğiniz daireyi maket bıçağı vb kesici bir alet ile düzgünce keserek dış taraftan çift taraflı bantlar ile çevreleyin. Üzerine fanı içeridoğru hava üfleyecek şekilde koyarak fanın siyah ve kırmızı uçlarını USB kablonuzu keserek aynı renkteki uçlarlabirleştirip bantlayın. Ardından dikkatli bir şekilde meyve suyu kutunuza kutuyu yan tutarak fana değmeyecek seviyede su doldurun ve buzluğa atın. Su donduktan sonra ise meyve suyunun kapak kısmı size bakacak şekilde masanıza yerleştirerek USB bağlantısını takın. Artık buz gibi bir serinletici mini klimanız var.

Güle güle kullanın, güzelce serinleyiniz :)
6
2
1
0
0
Emoji İle Tepki Ver
6
2
1
0
0