Captain America'nın Kalkanı 'Gerçekten' Mermi Geçirmez mi?!

3
2
0
0
0
Captain America'nın Kalkanı 'Gerçekten' Mermi Geçirmez mi?!
Sıradışı bir YouTube kanalı, Captain America'nın kalkanının gerçek dünyada da mermilere karşı dayanıklı olup olmadığını görmek adına bir test yapmış.
Marvel'ın çizgi roman ve sinema evrenindeki en ünlü kahramanlardan birisi olan Captain America, bir deney sırasında insan üstü güçler elde etmeyi başarmış olan, eski bir asker. Güçlerini elde ettikten sonra bir süre boyunca 2. Dünya Savaşı'nda görev alan Captain, görev sırasında yaşadığı kazayla birlikte 70 sene donmuş olarak buzların arasında kalıyor. Yeniden işinin başına döndükten sonra Avengers'ın başına geçen Captain'ın simgesi olan şey, hiçbir zaman yanından ayırmadığı kalkanı.

'The Leaders in Gun Control!' isimli YouTube kanalı, Captain America'nın kalkanını gerçek hayatta üreterek denemeye karar vermiş. Her türlü darbeye karşı dayanıklı olan bu kalkanın gerçekten de mermi geçirmez olup olmadığını görmek isteyen kanal sunucuları, kalkanın üretildiği maddeye, yani vibranium'a en yakın elementi seçerek işe başlamışlar. Tamemen hayal ürünü olan bu elemente yapı olarak en çok benzeyen elementi, titanyumu kullanarak kendi kalkanlarını üreten YouTuberlar, ürettikleri kalkanı hedef tahtası haline getirmişler.
 

Videoda da görebileceğiniz gibi hiçbir şekilde mermi geçirmeyen bu kalkan, Captain America'nın kalkanı kadar olmasa da oldukça kullanışlı olduğunu kanıtlamayı başarmışa benziyor.
3
2
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
3
2
0
0
0