ChowNow, Google Wallet'ın Kullanım Alanını Genişletiyor

0
0
0
0
0
Google Wallet sistemi, Google-ChowNow işbirliği ile Amerika'daki çoğu restoranda artık geçerli.
Mobil ödeme olayı gün geçtikçe popülerliğini arttırıyor ve sürekli yükselişte olan bir kullanım grafiği gösteriyor. 

Özellikle Apple Pay ile mobil ödeme olayının başında gelen firma olan Apple'a, bir nevi karşı hamle olarak Google Wallet ve Android Pay sistemlerini getiren Google, bu işi artık daha yaygın bir şekilde kullanıma sunmaya hazırlanıyor.

ChowNow adlı bir uygulama ile çalışamaya başlayan Google, kullanıcılarının Wallet sistemlerini bu uygulama aracılığı ile kullanmalarına olanak sağlayacak. ChowNow dediğimiz uygulama da yemek siparişi verebildiğiniz, çoğu bağımsız restoranın üye olduğu mobil bir uygulama. Özellikle Amerika'da çok yaygın şekilde kullanılmakta.

Google ve ChowNow arasında yapılan anlaşma ile, ChowNow bünyesinde olan bütün restoranlar ödeme kabul seçeneklerine Google Wallet sistemini de eklemiş durumda. ChowNow'a yeni katılacak işletmeler için de Google Wallet ödeme şekli zorunlu bir hale getirilmiş.Anlaşma şu an için sadece Amerika'da bulunan ChowNow bünyesindeki restoranlarda geçerli. Bir yandan önümüzdeki ay düzenlenecek I/O 2015'de Apple Pay'e rakip olacak yeni sistemi Android Pay'i tanıtacak olan Google, Wallet sisteminin de kullanım alanını genişletmeye devam etmekte.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0