Google, Chrome'da Sık Kullanılmayan Uygulamayı Kaldırıyor

0
0
0
0
0
Chrome’un önemli özelliklerinden bir tanesi, bugünden itibaren bir daha kullanılmamak üzere kaldırılacak.

Google, Chrome tarayıcısındaki pek fazla rağbet görmeyen uygulamaları yavaş yavaş kaldırmaya devam ediyor. Geçtiğimiz sene tarayıcılarından uyarı merkezini kaldıran Google, şimdi de Windows, Mac ve Linux’ta çalışan App Launcher’ı kaldırmaya hazırlanıyor. App Launcher, Chrome’daki uygulamalara görev çubuğundan ulaşılmasını sağlıyordu.
 

 Peki App Launcher, Chrome’dan neden kaldırılıyor?

Buna sebep olan durum, kullanıcıların bu uygulamayı pek kullanmaması. Her ne kadar App Launcher, Google hizmetlerine daha kısa sürede ulaşılmasını sağlıyor olsa da kullanıcıların büyük bir çoğunluğu, uygulamaları Chrome’un içerisinden açmayı tercih ediyor.App Launcher, Chrome OS’in önemli bir parçası olduğu için kaldırılmayacak. Yalnızca Windows, Mac ve Linux kullanıcıları bu özellikten faydalanamayacak. Eğer bu çubuğu şu an kullanıyorsanız, yakında bir uyarı alarak uygulamaya 'güle güle' diyeceksiniz.

Chrome’da yer alan uygulamaları yer imleri çubuğundaki Uygulamalar düğmesine tıklayıp ya da adres çubuğuna chrome://apps yazarak kullanmaya devam edebilirsiniz.

0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0