• Anasayfa
  • İnternet
  • CIA'in Desteklediği Şirket, Facebook Sohbetlerini Kontrol ediyor

CIA'in Desteklediği Şirket, Facebook Sohbetlerini Kontrol ediyor

0
0
0
0
0
CIA ve Google tarafından desteklenen Recorded Future şirketinin kod uzantıları, Facebook sohbet sayfasına yapılan testlerde ortay çıktı.
Bosnadev kod fabrikası olarak bilinen site, Facebook uygulaması üzerinde bazı testler yaptı. Bu testlerin halka açıklanmayan kısımlarında bazı anormal aktiviteler tespit edildi. Facebook’un sohbet kısmındaki bazı linklerde bilinmeyen bir kaynağa gönderilen girdiler görüldü. Sadece bir Facebook kontrolü için onlarca IPv6 kodu gözüküyor.

Bosnadev işi bir adım daha ileriye taşıyarak IPv4 kolarını takip etti ve Facebook üzerinden gönderilen anlık akış sağlayan onlarca koda ulaştı.

Bu IP adreslerin arasında yukarıda görebileceğiniz x.x.x.x yazılı yerde, bir anda Bosnadev’in IP adresi gözükmüş. Yaklaşık 3 dk boyunca hiçbir aktivite gözükmemiş ve daha sonra Recorded Future adındaki şirkete ait olduğu bilinen bir tür imza diyebileceğiniz kodlar ortaya çıkmış.Recorded Future, Amerikalı ve İsveçlilerin kurmuş olduğu Google ve CIA tarafından desteklenen bir şirket. Wikileaks olayında da adı geçen bu şirket hakkında bir çok komple teorisi mevcut.Recorded Future, ayrıca IŞİD gibi terör örgütlerinin internet üzerindeki aktivitelerini takip eden bir şirket olarakta biliniyor.

Kaynak: Bosnadev
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0