Çin'de Engellenen Sitelere Son Katılan Reddit Oldu

0
0
0
0
0
Çin'de bir süredir devam eden -özellikle Amerikan bazlı şirketlere yönelik olan- erişim yasağı dalgası son olarak Reddit'i yuttu.
Çin'in büyük güvenlik duvarına (Great Firewall) takılarak kendisini engellenenler arasında bulan son site, Google, Youtube, Facebook, Twitter ve Instagram'ın ardından Reddit oldu.

Sosyal haber sitesi Reddit, önceden tıpkı Türkiye'de Youtube ve Twitter'a olduğu gibi engellenmiş ancak VPN ile giriş yapılabilir durumdaydı. Fakat Çin, bu durumu da ortadan kaldırdı. Artık siteye VPN ile giriş de gerçekleşmemekte. Aslında bu durum sessiz sedasız gerçekleşmişti. Ancak Çin'nin pek çok büyük şehrinde yapılan URL testleri sonucu, Reddit'in VPN girişlerinde de engellendiğini göstermekte.Bu duruma rağmen Çin'in bazı bölgelerinde VPN ile Reddit'e girebildiğini söyleyen kullanıcılar da bulunmakta. Büyük ihtimalle yapılan engelleme, belli bölgeleri kapsıyor. Yani Reddit, genel olarak Çin'de erişime engellendi. Ancak bazı bölgelerde VPN'le giriş imkanı bulunurken, bazı bölgelerde bu sistemin geçerliliği ortadan kalmış durumda. 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0