• Anasayfa
  • İnternet
  • Çin’de Yaşayan Bir Aktivist, Havadaki Kiri Kullanarak Tuğla Üretti!

Çin’de Yaşayan Bir Aktivist, Havadaki Kiri Kullanarak Tuğla Üretti!

2
1
0
0
0
Çin’de Yaşayan Bir Aktivist, Havadaki Kiri Kullanarak Tuğla Üretti!
Çin’in en büyük şehirlerinden Shenzhen’de yaşayan bir aktivist, havadaki kiri kullanarak tuğla elde etti.
Dünyanın en kalabalık ülkesi olan Çin, hava kirliliğini en fazla yaşayan ülkelerin de başında yer alıyor. Özellikle sanayi bölgelerinde bulunan fabrikalardan ve sayısını tahmin bile edemediğim arabalardan çıkan zehirli gazlar nedeniyle günün belirli saatlerinde görüş mesafesi neredeyse birkaç metreye kadar düşen Çin’de yaşanan bu çevre sorununa vurgu yapmak isteyen bir aktivist, havadaki kiri kullanarak bir tuğla elde etmeyi başardı. Başkent Pekin’deki Çin Ulusal Tiyatrosu, Tiananmen Meydanı gibi yerlerde 100 günden fazladır özel bir vakumlu temizleyiciyle gezen aktivist, elde ettiği kiri Tangşan kentinde bulunan bir fabrikada sıkıştırarak tuğla elde etti.

Yapmış olduğu bu sosyal etkinlik sayesinde kentte 62 kişinin soluyacağı kadar hava kirliliğinin ortadan kalkmasını sağlayan aktivist, tuğlayı bir binanın inşaatında kullanmayı planladığını söyledi.
 
Berkeley Earth Araştırma Merkezi’nin verilerine göre başta egzoz ve fabrika dumanlarının oluşturduğu hava kirliliği, Çin’de her gün 4 bin kişinin hayatını kaybetmesine sebep oluyor.
2
1
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
2
1
0
0
0