• Anasayfa
  • İnternet
  • Çin, İnternete 'Kışkırtıcı' Şekilde Muz Yenilerek Yapılan Canlı Yayınları Yasakladı

Çin, İnternete 'Kışkırtıcı' Şekilde Muz Yenilerek Yapılan Canlı Yayınları Yasakladı

1
0
0
0
0
Çin’de yapılan yeni bir düzenleme ile internet üzerinden paylaşılan videolarda ‘baştan çıkarıcı şekilde muz yemek’ artık yasak.
Uzak doğu ülkeleri teknolojilerini geliştirmelerinin yanı sıra ilgi çekici yasaklarla da gündeme geliyor. Kuzey Kore’nin bu anlamda dünya genelinde nam saldığını biliyoruz. Şimdi de Çin’den ‘değişik’ bir yasak geldi.

Son zamanların en basit fakat etkili kazanç yöntemlerinden bir tanesi, kadınların yediği yemekleri canlı yayınla paylaşması. Tabii ki bundan kastım lahmacunun içine limon sıkılıp dürüm haline getirilmesi değil. İzleyenleri kışkırtma amaçlı yemekler yiyerek belirli bir kullanıcı kitlesine hitap eden kadınlar, bundan sonra ‘baştan çıkarıcı şekilde muz’ yeyip canlı yayın yapamayacaklar. Bu zamana kadar hiç izlememiştim ama ‘muz’ ve ‘baştan çıkarıcı’ etiketlerinden ne olduğu az çok tahmin edilebiliyor. Yasağı sadece bununla sınırlandırmayan Çin hükümeti, canlı yayında naylon çorap ya da jartiyer giyilmesini de yasakladı.Çin, bu konu başlığı (pornografik ve şiddet unsurunun bulunduğu içerikler) altında birçok popüler canlı yayın hakkında da ‘sosyal ahlaka zarar verdiği’ gerekçesiyle soruşturma başlatmıştı. Yapılan analizler, bu tarz videoları izleyenlerin %26’sının 18,%60’sının ise 22 yaşın altında olduğunu gösteriyor.
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0