• Anasayfa
  • İnternet
  • Çin, Google’ın E-posta Servisi Gmail’e Erişimi Engelledi!

Çin, Google’ın E-posta Servisi Gmail’e Erişimi Engelledi!

0
0
0
0
0
Çin, Google’ın E-posta Servisi Gmail’e Erişimi Engelledi!
​Çin hükümeti, internet özgürlüğünü kontrol altına almak adına Google’ın e-posta servisi olan Gmail’e erişimi bir kez daha engelledi.
Çin hükümeti, internet özgürlüğünü kontrol altına almak adına Google’ın e-posta servisi olan Gmail’e erişimi bir kez daha engelledi.

Bildiğiniz gibi Çin’le Google’ın arası uzun zamandır bozuk. Google bir şekilde Çin pazarında kendisine yer buluyor olsa da, Çin hükümetinin aldığı katı kurallardan “Google” bile olsa nasibini alıyor.

Gelen son haberlere göre Çin, Google’ın Gmail e-posta servisine erişimi kapattı. 2009 ve 2012 yıllarında da erişimi Çin, 2014’ün Haziran ayında Google servislerini kapatmıştı.

Dyn Research’ün haberine göre Hong Kong üzerinden Çin’e eriştirilmesi sağlanan Gmail’in IP bloklama yöntemiyle engellendiği ortaya çıktı. Çin, istediği bir IP ve IP grubuna ülke çapında bloklama yapabiliyor.

Google’ın artık Çin’in alışkanlık haline gelen erişim engellemelerine artık bir son vermek amacıyla Çin pazarından geri çekilme kararını her an alabilir. (kayıpları ne olur bilinmez ama Çin de artık işin cılkını çıkarttı sanki. çocuk oyuncağı mı bu istediğin zaman erişimi aç, istediğin zaman kapat)
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0