• Anasayfa
  • İnternet
  • Çin, Trafik Sorununu Ortadan Kaldıracak Müthiş Bir Otobüs Geliştirdi

Çin, Trafik Sorununu Ortadan Kaldıracak Müthiş Bir Otobüs Geliştirdi

1
0
0
0
0
Dünyanın en kalabalık iki ülkesinden biri olan Çin, trafik sorununu ortadan kaldıracak sıradışı bir otobüs konsepti tasarladı.
Metrekareye neredeyse 5 insanın düştüğü, dünyanın en kalabalık ülkelerinden bir tanesi olan Çin, trafik sorununu ortadan kaldıracak sıradışı bir otobüs konsepti tasarladı. Transit Elevated Bus adındaki konsept otobüsü Pekin’de gerçekleştirilen Intel Yüksek Teknoloji Fuarı’nda tanıtan Çin, otobüsün tek seferde 1200 yolcuyu taşıyabildiğini açıkladı.

İçinde hem otomobil hem de otomobilden ayrı yolcular taşıyabilecek olan otobüsün yapımının bir yılda tamamlandığını belirten projeni sorumlu mühendisi Bai Zhiming, ilk test sürünüşünün bu yılın ikinci yarısında, Qinhuangdao şehrinde yapılacağını söyledi.

Geliştirilen otobüsün yollardaki kullanım alanını daha da yükselteceğini belirten mühendisler, bu sayede trafik sıkışıklığının da önüne geçileceğini söylediler.Fütüristik bir tasarımla geliştirilen otobüs, 60 metre uzunluğa, 4,5 metre yüksekliğe ve 8 metre genişliğe sahip. Saatte 60 kilometre hızla hareket eden otobüsün en dikkat çekici kısmı ise enerjisini elektrikten alıyor olması.
 

1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0