• Anasayfa
  • İnternet
  • Çinli Teknoloji Şirketlerinin Yeni Motivasyon Kaynağı: Ponpon Kızlar

Çinli Teknoloji Şirketlerinin Yeni Motivasyon Kaynağı: Ponpon Kızlar

1
0
0
0
0
Çinli teknoloji şirketleri, çalışanlarının motivasyonunu arttırmak amacıyla şirket bünyesinde ponpon kızları görevlendirdi.
Her şirketin kendisine has çalışanlarının motivasyonunu arttıracak bazı uygulamaları vardır. Örneğin ülkemizde ‘Sen yaparsın, sen aslansın. Hadi şu işi bitir sana waffle ısmarlıcam’ gibi çeşitli gaz verici cümleler dışında motivasyon arttırmak için bir aktiviteye hiç denk gelmedik. Ne yazık ki bu konuda nokta atışını yapan yine el oğlu oldu. (duy bunları duy, o kendisini biliyor)

Çinli bazı teknoloji şirketleri, personellerinin motivasyonunu arttırmak amacıyla şirketlerine ponpon kızları dahil etti. Çalışanlarının erkek egemenliğinden oluşan şirketlerin başvurduğu bu yöntem sayesinde çalışanlar hem sosyalleşiyor hem de işlerini çok daha ‘eğlenceli’ bir ortamda yürütüyor.Peki ponpon kızlarının görevleri neler? İlk olarak uzun ve yorucu bir günün başlangıcında enerjiye ihtiyaç duyan çalışanlar, ponpon kızlarla birlikte kahvaltı yapıyorlar. Üstelik kahvaltıyı da yine ponpon kızları hazırlıyor. Bir diğer görevleri ise çalışanlarla sohbet etmek. Çalışanlarla sohbet eden ponpon kızları, onları cesaretlendirerek hem karşı cinsle etkileşim sağlamalarına hem de iş hayatının oluşturduğu sosyal engelleri aşmalarına yardımcı oluyorlar. Son olarak çalışanların kafalarını dağıtmak amacıyla onlarla pin pon (masa tenisi) oynamak. (şu kadar olaydan sonra çalışanlar hala tırı vırı yapıyorlarsa buradan Çin'e gider alayını ıslak odunla döverim)Şu haberi hazırladığım sırada enteresan duygu geçişleri yaşadığımı özellikle belirteyim. (olur da buraya gelirlerse kahvaltılarını ben hazırlarım, masa tenisi oynarken topu rahatlıkla bana göndermeleri için köşelere değil de üzerilerine doğru atarım, yaparım yani bunu)


1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0