• Anasayfa
  • İnternet
  • Cisco'nun En Pahalı Switchlerindeki Efsane Hata Birçok Soruna Yol Açabilir!

Cisco'nun En Pahalı Switchlerindeki Efsane Hata Birçok Soruna Yol Açabilir!

1
0
0
0
0
Özellikle büyük veri merkezlerinde kullanılan Cisco markalı switchlerde ortaya çıkan büyük hata birçok veri merkezinde sorunlara yol açtı.
İnternet aleminde sizlere veri aktarımı sağlamak ve alt yapı oluşturmak için birçok veri merkezleri mevcuttur. Ya da şirketlerde yoğunlukla kullanılan switch denilen portlar asıl veri akışını dağıtan parçalar olarak bilinir. Özellikle yurtdışında yoğunlukla kullanılan Cisco markalı switchlerde ortaya çıkan ciddi hata birçok veri merkezinde ciddi sorunlara yol açtı ve açmaya devam edebilir.

3650 ve 3850 serisi bu switchlerde bulunan fabrika ayarlarına geri dönme butonu ilk porta takılabilecek LAN kablosunun koruyucu tırnağı tarafından rahatlıkla basılabileceği için çok önemli sorunlara yol açabilir.Resimlerde görebileceğiniz gibi sol üstteki ilk portun üzerine yerleştirilen "Factory Reset" düğmesi oraya takılacak bir kablo ile basılmış oluyor ve tüm sistemin yeniden kurulmasına yol açacak kadar ciddi problemler ortaya çıkarması ile dikkat çekti. Aslına bakarsanız bu tuş yazılım ile deaktif edilebiliniyor. Ancak bunu ilk başta farketmeyen mühendisler o porta herhangi bir kabloyu takması halinde tüm sistemin sıfırlanması ile yapılan tüm işlemler sıkıntı çıkabilecek olması tepkilere yol açtı.Ayrıca bahsi geçen bu seri switchlerin Cisco'nun en pahalı ve en iyi switchleri olması sebebiyle büyük firmalar tarafından alınması ihtimalini de göz önüne aldığımızda işin ciddiyeti boyutlar atlıyor. Yani eğer ki siz de 3650 ve 3850 serisi switchlerden satın almış iseniz oldukça dikkatli olmanız önemli. Bütün emekleriniz boşa gidebilir.
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0