4G'ye Geçmek Yerine 2 Yıl Bekleyelim 5G’ye Geçelim

0
0
0
0
0
Ülkece 4G'ye geçmeyi beklerken Türk Telekom'un özel bir etkinliğine katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan, ilginç bir öneri sundu.

Türk Telekom'un 175. yıldönümü için Ankara'da düzenlenen geceye katılan Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, yaptığı konuşmada telekomünikasyon sektöründeki gelişmelerden bahsetti. Türk Telekom'un özelleştirilmesi ve ardından oluşan süreçten söz eden Erdoğan, özelleştirmeden sonra Telekom'un son derece verimli bir şekilde geliştiğinin altını çizdi.

Telekom'un, Türkiye'nin gelişim sürecinde önemli bir yeri olduğundan bahseden Erdoğan “Teknoloji geliştirme konusunda Türk Telekom’un çok daha önde olacağına inanıyoruz'' ifadelerini kullandı.

         

Gecede söz alan  Türk Telekom CEO’su Rami Aslan da 4G hizmetleri için Türk Telekom’un altyapısının kullanılacağını kaydederken, sözlerine “4G hizmetleri için de hazırız. Ülkeye en güçlü en kaliteli 4G’yi getirme sözü veriyoruz. 4G’de ne kadar hazır olduğumuzu konuşuyoruz günlerdir. Buna bir gösterge olarak GSM şirketimiz Avea Türkiye’de hız rekorunu kırdı. Önümüzdeki yıllarda daha da hızlanarak sözümüzü tutacağız. 5G teknolojisi için de şimdiden çalışmaya başladık'' şeklinde devam etti.

Gecenin en dikkat konusu ise Erdoğan'nın konuşmasında sunduğu bir öneriydi. Ülke olarak sene sonunda 4G'ye geçmeyi beklerken ve ihaleler hala sürerken Cumhurbaşkanı'nın sunduğu öneri şu şekilde; ''Buraya gelirken kısa bir brifing aldım. Gündemde 4G ihalesi var. Ama dünya 5G’yi konuşuyor. 4G’yle hiç zaman kaybetmeyelim. O zaman 3G’de 2 yıl daha sabredersek, 5G’ye geçeriz. Aksi takdirde 4G’ye geçersek Türkiye çöplük haline döner''.

Cumhurbaşkanı Erdaoğan'ın söyledikleri hakkında siz ne düşünüyorsunuz? Saygı çerçevesinde yorumlarınızı bekliyoruz.
 

 

0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0