• Anasayfa
  • İnternet
  • ​Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Mark Zuckerberg’e Tebrik Mesajı!

​Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Mark Zuckerberg’e Tebrik Mesajı!

1
0
0
0
0
​Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Mark Zuckerberg’e Tebrik Mesajı!
Mark Zuckerberg’in islam üzerinde oluşan olumsuz algıyı kırmak amacıyla paylaştığı mesaja Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan tebrik mesajı geldi.
Bu sabah saatlerinde duyurduğumuz haberimizde, Mark Zuckerberg’in terör olaylarının tamamen islamla ve müslümanlarla bağdaştırılmamasının gerektiğini belirten mesajını yayınlamıştık. Zuckerberg’in bu duyarlı mesajına her kesimden tebrik mesajları gelmişti, o kişilerin arasına Cumhurbaşkanı Erdoğan da katıldı.

Erdoğan yayınladığı mesajında, tıpkı Zuckerberg gibi islam ve terörün sürekli olarak yan yana anılmasından dolayı rahatsızlık duyduğunu ve bu açıdan Zuckerberg’in açıklamalarının çok değerli olduğunu söyledi. 

Erdoğan’ın Zuckerberg’e yönelik tebrik mesajı şu şekilde: Her fırsatta ve farklı platformlarda da ifade ettiğim gibi, İslam bir barış dinidir. Barış dini İslam’ı kendi kirli emelleri için araç olarak kullanan cinayet şebekeleri, her gün masum insanları, en başta da Müslümanları katlediyor. Adına DEAŞ, El Kaide, Boko Haram, El Şebab denilen bu karanlık yapılar, İslam dünyası üzerinde oynanan oyunlara figüranlık yapıyorlar. Terörist Müslüman, Müslüman terörist olamaz.

İslam ve terör kelimesinin bir arada sıkça kullanıldığı bu zamanlarda, aradaki bu büyük farkı ifade ettiği için de Mark Zuckerberg 'in mesajını ayrıca değerli bulduğumu belirtmek isterim.
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0