Dev Timsahın Başka Bir Timsahı Yediği Fantastik Video

1
0
0
0
0
Dev Timsahın Başka Bir Timsahı Yediği Fantastik Video
Alex Figueora ismindeki bir kişinin çektiği videoda, dev bir timsahın başka bir timsahı yediği anlar kaydedildi.
Yazıma bir zoologmuşum edasında başlamak istemem ama yıllardır izlediğim belgeseller, bende bazı fikirler oluşturdu. Örneğin hayvanlar (daha çok aslan, sırtlan gibi tehlikeli ve saldırgan hayvanlardan bahsediyorum) çok mecbur kalmadıkları müddetçe kendi türündeki hayvanlara saldırmıyorlar fakat aynı şeyi timsahlar için söylemek çok zor.

Timsahlar, aslında doğada yavaş hareket etmelerine rağmen en fazla yiyecek bulabilen hayvanlar kategorisinde yer alıyor. Ani ataklarıyla kendisinden kat kat büyük hayvanları avlayıp, midesine indirebiliyor. Fakat 3.3 ila 3.6 metre arasında uzunluğa sahip olan kocaman bir timsahın bir bebek timsahı (ki bu timsahın kendi yavrusu olduğu söyleniyor) yemesi, bu hayvanların boğazına ne kadar düşkün olduğunu gösteriyor.

Alex Figueroa’nın kaydettiği görüntülerde bir timsahın, başka bir bebek timsahı löpür löpür yediği görülüyor. Iowa Üniversitesi’nden timsah uzmanı Christopher Brochu’nun National Geographic’e yaptığı açıklamada ‘Timsahlar, çevresinde buldukları her canlıyı yiyebilen, oldukça fırsatçı hayvanlardır. Eğer boğazından geçebiliyorsa, buldukları her canlı onlar için birer gıda maddesi olabiliyor’ dedi. İlgili videoyu aşağıdan -çözünürlüğünden tost makinesiyle çekilmiş olduğunu düşünüyorum- izleyebilirsiniz.
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0