• Anasayfa
  • İnternet
  • Devlet Çalışmalarını Takip Edebileceğiniz Açık Kaynaklı Bir Harita Geliştirildi

Devlet Çalışmalarını Takip Edebileceğiniz Açık Kaynaklı Bir Harita Geliştirildi

0
0
0
0
0
Devlet Çalışmalarını Takip Edebileceğiniz Açık Kaynaklı Bir Harita Geliştirildi
Elbette başlığı görünce insan “aha ne kadar güzel” diyor; ama sonra biraz düşününce bu sistemin bizim ülkemizde olmadığı gerçeği ile kendi kendine yüzleşebiliyorsunuz.
Beyaz Saray, ülke genelinde devlete bağlı olan çalışmaları takip edebilmenizi sağlayan yeni bir web aracını kullanıma sundu ve 15 federal kurumdan toplanan veriler yardımı ile oluşturulan haritada dilediğiniz sivil toplum kuruluşunun aktivitelerini seçerek görüntüleyebiliyor ve hangi bölgelerde faal olduklarını takip edebiliyorsunuz.

Beyaz Saray’ın sözcülerinden birinin yaptığı açıklamaya göre şehirlerin ve kasabaların devletin programından arta kalanları görebildikleri ya da çalışmalardan sonra haber alabildikleri bir listeden çok daha verimli olacağına inanılan bu çalışma açık kaynak kodlu olması ile de hem verilere ihtiyaç duyanlar tarafından rahatlıkla kullanılabilir, hem de daha fazla veri toplayabilmek için kolayca geliştirilebilir bir formda.

Haritanın üzerinde yer alan veriler arasında, oldukça parlak gelecek vadeden My Brother’s Keeper isimli bir eğitim ve kariyer planlama programı, iklim değişikliği konusuna yönlendirme yapabilmek ve bilinçlendirmek için uygulanan Climate Action Champions programı ve ekonomik güvenlik ile birlikte eğitim ve kariyer fırsatlarını artıran Promise Zones isimli program da bulunuyor.

Haritaya bu bağlantıdan siz de ulaşarak Amerikan Hükümeti’nin hangi sosyal projelerle hangi bölgelerde uğraştığını görebilirsiniz.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0