• Anasayfa
  • İnternet
  • Evinizde Daha Önce Birinin Ölüp Ölmediğini Gösteren İnternet Sitesi: DiedInHouse

Evinizde Daha Önce Birinin Ölüp Ölmediğini Gösteren İnternet Sitesi: DiedInHouse

0
0
0
0
0
ABD merkezli bir internet sitesi olan DiedInHouse, 1980 yılından günümüze kadar satın aldığınız ya da almak istediğiniz evle ilgili tüm resmi bilgileri karşınıza sunuyor.
DiedInHouse, bu zamana kadar yapılmış en ilginç projelerden bir tanesi. Bu site, satın almak istediğiniz evde daha önce birisinin ölüp ölmediğini, intihar ve cinayet vakalarının yaşanıp yaşanmadığını gösteriyor. 1980 yılından günümüze kadar geçen süre içerisinde evlerle ilgili 118 milyon resmi evrağı bünyesinde barındıran web sitesi, 2013 yılında ABD’li bir yatırımcı olan Roy Condrey tarafından kurulmuş.

Site üzerinden araştırma yapmak için öncelikle 12 dolar gibi bir ücret ödemeniz gerekiyor. Siteye giriş yaptıktan sonra ABD’de yer alan evinizin adresini girip (tahmin ediyorum ki herkesin en az bir evi vardır) satın almak istediğiniz evde daha önce yaşanmış tüm olayların listesini karşınızda görebiliyorsunuz. Ölüm olayları dışında daha evde önce uyuşturucu imalatında kullanıp kullanılmadığını ve AIDS gibi ölümcül hastalık vakalarının yaşanıp yaşanmadığını da öğrenmenizi sağlayan site, bunlardan bir tanesi karşınıza çıktığında evin bedelinde indirim yapabilmeniz için size kolaylık sağlamış oluyor. Sırf bu site üzerinden edinilen bilgiler sayesinde evlerin normal fiyatına göre %25 oranda değer kaybettiği söyleniyor. (Forbes’in açıklamasına göre bu oran %30’a kadar çıkabiliyormuş)Sitenin ülke genelinde popüler sağlamasının nedenlerinden bir tanesi ise ABD’lilerin %45’inin hayaletlere inanıyor olması. ‘Acaba taşınacağım evde hayalet var mıdır?’ korkusuyla site üzerinden bu zamana kadar binlerce arama yapılmış. Siteye buradan ulaşabilirsiniz.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0