Doğru Oturmanın Altın Kuralı

0
0
0
0
0
Doğru Oturmanın Altın Kuralı
Bu yazıyı ister cep telefonunuzdan, ister masaüstü bilgisayarınızdan isterseniz tabletinizden okuyun, muhtemelen oturuş tarzınız yanlıştır.
Bu yazıyı ister cep telefonunuzdan, ister masaüstü bilgisayarınızdan isterseniz tabletinizden okuyun, muhtemelen oturuş tarzınızda sorun vardır ve yanlıştır. Günümüzde kullandığımız bir çok teknolojik cihaz geçici veya kalıcı sakatlıklar yaratabiliyor. Bu konuda uzman Fizyoterapist Lorna Taylor göz seviyesinden aşağıdaki bir nesneye 30 dakikadan fazla bakmanın zararlı olduğunu dile getirdi. Üstelik bunu üst üste yapmanız kalıcı hasarlara yol açabiliyor.

Masanızda nasıl doğru oturmanız gerektiği kabaca çok basit. Sırtınızı iskemlenize yaslayın, elleriniz masanın üzerinde vücudunuza 90 derecelik bir açı ile dursun ve ayaklarınızı ön tarafta düz tutarak dinlendirin. Bu sırada boynunuzun da doğru bir pozisyonda olmasına dikkat etmelisiniz.

Gün içinde bilgisayar başında çok farklı pozisyonlara girip nasıl rahat ediyorsak öyle duruyoruz fakat bu tip yanlış oturmalar ilerleyen zamanlarda bize sağlık sorunu olarak geriye dönecek. Peki mesaj yazarken cep telefonunu nasıl tutmalıyız? Buda oldukça basit bir yöntem ile çözülebiliyor, cep telefonunuzu vücudunuzdan uzakta tutarsanız başınızı daha çok eğmek zorunda kalmazsınız. Böylece size gelecekte sorun olabilecek sağlık sorunlarından da kurtulmuş olursunuz.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0