• Anasayfa
  • İnternet
  • Donald Trump'ın Oy Miktarının Açıklanmasıyla "Kanada'ya Nasıl Taşınırım?" Aramaları Arttı!

Donald Trump'ın Oy Miktarının Açıklanmasıyla "Kanada'ya Nasıl Taşınırım?" Aramaları Arttı!

0
0
0
0
0
"Amerika'nın başındaki bela" olarak nitelendirebileceğimiz Donald Trump, Super Tuesday sonuçlarına göre büyük bir farkla önde. Bu fark bazı vatandaşların Kanada'ya taşınma isteğini tetikledi.
Başkanlık seçimleri devam eden Amerika, bu seçimlerin etkisinden hala çıkabilmiş değil. Ülkenin en çok nefret edilen başkan adayı (sonuçlara göre aynı zamanda en çok sevilen) Donald Trump, birçok eyaletin oy sonuçlarının açıklandığı Super Tuesday'den galip çıkmayı başardı. Bu özel günden galip çıkan Donald Trump, diğer başkan adaylarına karşı çok büyük bir avantaj elde etmiş oldu. Donald Trump'ın bu zaferi onu destekleyenleri sevindirirken, desteklemeyenlerin ilginç araştırmalar yapmasına neden oldu.

Google'ın Veri Düzenleyicisi olan Simon Rogers, Donald Trump'ın bu iyi gidişatının ardından Google'da yapılan komik arama sonuçlarını paylaştı. Simon'ın paylaştığı verilere göre Donald'ın zaferi ilan edildikten tam 4 saat sonra "how can I move to Canada" yani "Kanada'ya nasıl taşınırım" cümlesinin aratılma oranı tam %350 arttı. Arama sonuçları gece yarısına kadar büyük bir yükseliş yaşadı ve "how can I move to Canada" cümlesi %1150 arttı.

Simon Rogers'ın paylaştığı veriler sayesinde Amerika'nın Donald Trump'tan ne kadar nefret ettiği bir kez daha kanıtlanmış oldu. Umarım, açıkça ırkçılık söylemlerinde bulunan birisi başkan seçilmez.

Kaynak: Mashable 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0