Dünyanın En Büyük Şirketleri Saniyede Ne Kadar Kar Ediyor?

3
0
0
0
0
Bir site sayesinde sektörlerinin en büyük şirketlerinin saniye içerisinde ne kadar kar ettiğini öğrenmek oldukça kolay.
İnsanlığın durumu, içinde bulunduğu çağ, sahip olduğu teknoloji ve imkanlara göre belirli senelerde, belirli sektörler büyüme ve küçülme yaşıyorlar. Teknoloji çağında yaşadığımız için her bireyin en az 1 adet elektronik cihazı bulunuyor. Bu sayı bazı kişiler için birden fazla olabiliyor ve bu durum da sektörlerdeki cihazların üretimini, kullandıkları programı veya ulaştırımını yapan şirketleri son derece zengin ediyor.

Şu an dünyanın en büyük ve değerli şirketleri arasında yer alan Apple, Microsoft, Google, Samsung gibi şirketlerin saniyelik ne kadar kar ettiklerini gösteren bir site, bu şirketlerin gelirlerinin ve karlarının gösterildiği iki farklı istatistik sunuyor.

Siteye buradan ulaşabilirsiniz.Bu görülebilen istatistikler arasında saydam olarak gösterilen kısım şirketlerin elde ettiği gelir. Mat olarak gösterilen ise kar. Bildiğiniz gibi kar etmek amacıyla bir miktar üretim ücreti ödeyen bu şirketlerin yaptıkları işe ve fiyatlandırmaya göre gelir-kar oranı değişiyor. Örneğin bu istatistikler arasında en büyük geliri olan şirket Samsung. Ancak Samsung, en fazla gelire sahip olmasına rağmen en fazla kara sahip değil. En fazla kara sahip olma oranına sahip olan şirket ise Apple. Sitedeki diğer şirketler bir yana, Samsung ve Apple arasında olan bu dengesizlikten anlaşılana göre ya Apple ürünlerini ucuz malzemeler kullanarak üretiyor, ya da ürünlerini Samsung'dan çok daha fazla kar oranıyla satıp alıcısını bir anlamda soyuyor.
3
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
3
0
0
0
0