• Anasayfa
  • İnternet
  • Dünyanın En Büyük Spam Saldırısını Gerçekleştiren Sanford Wallace’a Hapis Yolu!

Dünyanın En Büyük Spam Saldırısını Gerçekleştiren Sanford Wallace’a Hapis Yolu!

0
0
0
0
0
Facebook’ta 27 milyon spam mesaj göndererek tarihin en büyük spam saldırısını gerçekleştiren Sanford Wallce isimli kişi, hapis cezasıyla karşı karşıya.
İnternet dünyasında ‘Spamford Wallace’ ve ‘Spam Kralı’ olarak bilinen Sanford Wallace, Facebook’taki kullanıcılara 27 milyon spam mesaj göndererek tarihe geçmişti. Ayrıca 2008-09 yılları arasında 500 bin kişinin hesabına illegal olarak eriştiğini itiraf etmişti. 

Spam e-posta ve mesajlarla eminim ki herkes internetle tanışmıştır. Fakat Sanford Wallace henüz internet bile yokken spam faksları çekerek adını duyurmuş, internetin çıkmasıyla birlikte e-posta spamları, pop-up pencere spamı ve MySpace dolandırıcılığıyla ‘ne iyi ettiler de interneti çıkarttılar’ der gibi ‘mükemmel performansını’ sürdürmeye devam etmişti.Wallace’a tüm bu suçlardan dolayı verilen 4 milyon dolarlık ceza, iflası sebebiyle tahsil edilemiyordu fakat suçunu itiraf eden Sanford Wallace, şimdi 250 bin dolar tazminat ve 3 yıl hapis cezasıyla karşı karşıya. 7 Aralık 2015’te görülecek olan davası merakla beklenen Sanford, bakalım nasıl bir cezaya çarptırılacak. 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0