• Anasayfa
  • İnternet
  • EA, Ünlülere Star Wars: Battlefront'u Övmeleri İçin Para Teklif Ediyor!!

EA, Ünlülere Star Wars: Battlefront'u Övmeleri İçin Para Teklif Ediyor!!

0
0
0
0
0
Bir müzisyenin Star Wars: Battlefront'u övmek üzere para aldığını bildiren gönderisiyle birlikte EA'in pazarlama taktiği gün yüzüne çıktı.
Günümüzde en büyük sektörlerden birisi olan oyun sektöründe büyük şirketler ve markalar, liderliği ele geçirmek adına kıyasıya mücadele ediyor. Bu mücadelede yapılan oyunun kalitesi, yapılan oyunun hitap ettiği kitle ve tabii ki reklam payı son derece önemli. Reklam payının ve ünlü isimlerin topluluk üzerindeki büyük etkisini bilen EA'in, Star Wars'ın yeni oyunu Star Wars: Battlefront'un tanıtımı için ünlülere para ödediği ortaya çıktı.

Ünlü oyun geliştiricisi ve dağıtımcısı olan şirket, Benjamin Burnley adındaki bir şarkıcıya Battlefront'un tanıtımı için oyunu göndermiş ve şarkıcının yapacağı iyi yorumlar için bir miktar para teklif etmiş. Bu duruma oldukça bozulan Benjamin, Battlefront'un orijinal CD'sinin kırılmış olduğu bir fotoğraf paylaştı ve altına "bana bu b*ktan oyunu övmem için para teklif ettiler. Bu oyunu kendi g*tlerine sokabilirler. Bu berbat şeyi oynamaktansa o dandik film tanıtımlarını izlemeyi tercih ederim" şeklinde son derece ağır bir yorum yazdı.Böylece EA'in oyunlarının reklam payını arttırmak amacıyla ünlü isimlere para ödediği gün yüzüne çıkmış oldu. Aynı taktiği diğer oyun şirketlerinin de yaptığını biliyoruz ancak şimdiye kadar bunu açıklamış ünlü bir isim yok.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0