• Anasayfa
  • İnternet
  • Ekşi Sözlük Yazarının Çanakkale Saroz'dan Çektiği İnanılmaz Mars Mehtabı Fotoğrafları!

Ekşi Sözlük Yazarının Çanakkale Saroz'dan Çektiği İnanılmaz Mars Mehtabı Fotoğrafları!

0
0
0
0
0
Ekşi Sözlük Yazarının Çanakkale Saroz'dan Çektiği İnanılmaz Mars Mehtabı Fotoğrafları!
Ekşi Sözlük'te Tanzer kullanıcı adını kullanan bir yazar, Instagram hesabından Saroz Körfezi'nde çektiği etkileyici Mars mehtabı fotoğraflarını paylaştı.
Geçtiğimiz günlerde Mars'ın Dünya'ya milyonlarca kilometre yaklaştığından bahsetmiştik. Dünya'dan 400 milyon kilometreye kadar uzaklaşan kızıl gezegen, geçtiğimiz ayın sonunda 74 milyon kilometre uzaklığa kadar yakınlaşmıştı. Ekşi Sözlük yazarı Tanzer, Çanakkale'ye bağlı Saroz Körfezi'nde bu müthiş uzay hareketini ölümsüzleştirerek Instagram hesabından birkaç fotoğraf paylaştı.

Yazar daha önce aynı bölgeden Jupiter ve Samanyolu'nu da benzer şekilde görüntülemeyi başarmış, fakat kendisini en çok etkileyen görüntülerin açık ara kırmızı-turuncu karışımı bir renk yayan Mars'a ait olduğunu belirtiyor. Samanyolu'nu fotoğraflamak için 01:00 sularında tekrar Saroz Körfezi'ne geçtiğini söyleyen Ekşi Sözlük yazarı, saatler 02:00'a yaklaştığında Mars'ın iyice yaklaştığını fark etmiş ve aşağıdaki olağanüstü Mars mehtabı fotoğraflarını çekmiş. 
       
Yazar, tahminlerine göre Venüs'ün de mehtap fotoğraflarının çekebileceğini, çünkü Venüs'ün Mars'tan daha parlak olduğunu söylüyor. Bz de dört gözle yazar arkadaşımızdan gelecek eşsiz fotoğrafları bekliyoruz.

Kaynak: Ekşi Sözlük
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0