• Anasayfa
  • İnternet
  • Akıllı Telefonlara İlave Gümrük Vergileri Yüzünden Zam Geliyor!

Akıllı Telefonlara İlave Gümrük Vergileri Yüzünden Zam Geliyor!

0
0
0
0
0
Akıllı Telefonlara İlave Gümrük Vergileri Yüzünden Zam Geliyor!
Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi, akıllı telefon, tablet gibi teknolojik ürünlere eklenecek yeni vergilerle birlikte zam geleceğini duyurdu.
Hepimizin ortak sıkıntılarından bir tanesi, akıllı telefon vb ürünlerin yurt dışındaki fiyatlarına oranla ülkemizde çok daha pahalı satılması. Bunun en büyük sebebi ise uygulanan vergiler. Fakat hükümet adına bir konuşma yapan Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi, sanki çok az vergi ödüyormuşuz gibi elektronik cihazlara ilave gümrük vergi uygulamasının başlayacağını duyurdu.

Önümüzdeki bir ay içerisinde gümrük vergileriyle ilgili özel tedbirler alınacağını söyleyen Zeybekçi, cep telefonu ve tablet bilgisayarlar gibi elektronik ürünlere ek vergi uygulanacağını açıkladı. 

İlave gümrük vergileriyle zaten yüksek paralar ödeyerek sahip olduğumuz elektronik cihazlara, önümüzdeki birkaç ay içerisinde daha fazla ücretler ödeyerek sahip olacağız. (ya da olamayacağız) Bunun ne kadar eleştirilebilir olduğunu bilemiyorum fakat ek vergilerin ‘tedbir’ amaçlı olarak uygulanmasının ne anlama geldiğini biraz daha açık bir şekilde öğrenmemizin en doğal hakkımız olduğunu düşünüyorum. Eğer bu tedbir ithalat üzerine alınıp yurt dışından alınacak elektronik ürünlerin önünü kesmekse (yani Vestel’in akıllı telefonlarının tercih edilmesinin teşvik edilmesinden bahsediyorum), bunun büyük bir antipati oluşturmaktan başka bir işe yaramayacağına inanıyorum. (sizler de lütfen yorumlarınızı bizimle paylaşın, ne düşündüğünüzü fazlasıyla önemsiyoruz)
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0