En İyi Materyal Tasarıma Sahip Uygulamalar

1
0
0
0
0
Google, materyal tasarıma geçen uygulamalardan bir liste oluşturdu ve en iyi 6 uygulamaya da ödül verdi.
Haziran 2014 yılında Android Lollipop ile karşımıza çıkan materyal tasarım anlayışı uygulamalar arasında yayılmaya başladı.

Google bundan hoşnut olacak ki hem bu uygulamalardan vitrin yaptı hem de en iyi tasarıma sahip altı uygulamaya ödül verdi. Ödül alan uygulamalar ise B&H Photo Video Pro Audio, New York Times, Pocket, Pocket Casts, Tumblr ve Weather Timeline.Sadece ödül dağıtmayan Google'ın Materyal Tasarım uygulama vitrininde ödül alanlar haricinde şu uygulamalar bulunuyor : BuzzFeed, EvernoteGroupMe, Indiegogo, Lyft, Runtastic Runner, SeriesGuide, Telegram, The Hunt ve wiMAn.
 

 B&H Photo Video Pro Audio

En Sürükleyici Görsel Düzeni ödülü B&H Photo Video Pro Audio isimli uygulamaya layık görüldü. (Yalnız adam uygulamanın isminde seo çalışması yapmış) E Ticaret uygulaması katogorisine giren uygulamada adından da anlaşılacağı gibi fotoğrafçılık, video ve müzik kategorisinde ürünleri satın alabiliyoruz.


 

 New York Times

En Elegan Tipografi ödülünü alan New York Times oldu. Dünyaca ünlü olan New York Times gazetesinin uygulaması materyal tasarıma ilk geçen uygulamalardan biri. Ayrıca yaklaşık elli milyon (50.000.000 rakamla böyle gençler bol sıfırlı) indirme sayısına sahip.


 

 Pocket

En Uyumlu Düzen ödülü Pocket uygulamasının oldu. Google Play'de yaklaşık on milyon indirme sayısı bulunun uygulama okuduğunuz haberleri ve yazıları daha sonra okumanızı sağlıyor. (Bizce en sade ve hoş tasarım bu uygulamada)


 

 Pocket Casts

İsmi sizi yanıltmasın bir üstteki Pocket'le bir alakası olmayan bu uygulama Google'dan En Kusursuz Tarayıcı ödülünü layık gördü. Tabi bu uygulama normal bir web tarayıcıdan ziyade bir PODCAST tarayıcısı. Yaklaşık beş yüz bin indirme sayısına ulaşan uygulama Google Play Store'da 7,75 liraya satılıyor.


 

 Tumblr

En Keyifli Animasyon ödülünün sahibi olan Tumblr uygulamasını bilmeyeniniz yoktur. Mini bir blog sitesi olan Tumblr'ın uygulaması materyal tasarıma geçen uygulamalar arasında ilk başlarda yer alıyor. Genelde ne kadar eski olsada "gif"leri ile ünlü olan uygulamanın yaklaşık elli milyon indirmesi bulunuyor.


 

 Weather Timeline

Adından da anlaşılacağı üzere bir hava durumu uygulaması olan Weather Timeline, Google Tarafından En Kullanışlı Sadelik ödülüne layık görüldü. Google Play'de 2 liradan satılan uygulama gerçekten de çok sade bir tasarıma sahip. Google Now Cards'a benzeyen bir tasarıma sahip uygulama yaklaşık yüz bin indirme sayısına sahip.

1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0