En Kötü İnternet Kullanıcıları Değişti

0
0
0
0
0
En Kötü İnternet Kullanıcıları Değişti
Akamai yılın en kötücül internet trafiğini üreten ülkelerin listesini açıkladı. 2012'nin birincisi olan Çin, internet kullanımı konusunda kendisini temize çıkartırken Türkiye'nin durumu da umut vaad ediyor. İşte en kötücül internet trafiğini üreten ülkeler.
Akamai’nin yayımladığı yıllık rapora göre dünyanın en “kötücül internet trafiği” üreten ülkeleri yeniden sıralandı. Bu rapora göre; Endonezya en kötü internet trafiği yaratma konusundaki birinciliği Çin’den devralarak geçen yılki %21’lik payını %38’e çıkarmış, Çin ise %34’ten %33’e düşen oranı ile toparlıyor gibi görünüyor.

Endonezya ve Çin internet trafiğinin kötücül kısmına böyle bir tekel koyunca diğer ülkelere pek bir şey kalmıyor tabi. Amerika 6,9 ile üçüncü sırayı alırken Türkiye’nin durumu ise umut vaat edici: Geçtiğimiz yıl %4,5 olan payımızı bu yıl %2,4’e düşürerek büyük bir gelişim göstermiş durumdayız temiz internet kullanımı konusunda.

Raporun geneli bu durumdayken tüm dünyadaki kullanım genelinde DDOS saldırılarının sayısının azalmış olması da sevindirici.
 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0