En Kullanışlı Chrome Eklentileri

1
0
0
0
0
En Kullanışlı Chrome Eklentileri
Eklentileri ile pek çok işinizi ekstra bir programa ihtiyaç duymadan yapabilmenizi sağlayan ve rahat bir internet deneyimi sunan bu tarayıcımız için en çok tercih edilen ve kullanışlı 10 eklentiyi sizler için inceliyoruz.
 
Kullanıcılar arasında en popüler tarayıcı olan Google Chrome; hızlı, sorunsuz ve geniş eklenti menüsü ile kişiselleştirilebilir bir yapıya sahip.

Bu eklentileri ile pek çok işinizi ekstra bir programa ihtiyaç duymadan yapabilmenizi sağlayan ve rahat bir internet deneyimi sunan bu tarayıcımız için en çok tercih edilen ve kullanışlı 10 eklentiyi sizler için inceliyoruz.
 

 Gmail Offline


Adından da anlayabileceğimiz gibi, Gmail Offline eklentisi, Google’ın mail hizmetine çevrimdışı konumdayken de erişmenize olanak veriyor. İnternete bağlı değilken mail kutunuza erişip taslak hazırlamanızı, maillerinizi silmenizi ya da düzenlemenizi sağlayan bu uygulama, internet erişim sağladığınızda da mail kutunuzu çevrimdışı yaptığınız değişikliklerle senkronize ediyor.
 

 Docs PDF/Power Point Viewer


Google tarafından geliştirilmiş olan bu eklenti aynı Google Docs (=Google Drive) gibi çalışıyor. PDF ve Power Point dosyalarını )erişim iznine ihtiyaç duymayanları elbette) görüntüleyebilmeniz ve üzerlerinde çeşitli düzenlemeler yapmanıza imkan veren bu eklenti üstelik Google’ın doküman görüntüleyicisinden daha kullanışlı bir ara yüze sahip.
 

 Bitly


Pek çok sayfa için kullanılan popüler bir link kısaltma servisi olan Bitly’nin Google Chrome eklentisi de son derece kullanışlı ve işlevsel.

Linklerinizi düzenlemenize imkan veren bu eklenti, ön izleme yapmanızı, paylaşımda bulunmanızı ve linkin tıklanma sayılarını takip etmenizi de sağlıyor.
 

 Facebook Album and Photo Manager


Sosyal ağlardaki fotoğraflarınızı ve fotoğraf albümlerinizi düzenlemenizi ve yeni fotoğraflar eklemenizi sağlayan bu eklenti sayesinde fotoğraflarınıza çeşitli efektler de ekleyebiliyor, fotoğraflarınızı görüntüleyip bilgisayarınızda yedekleyebiliyor ve tüm sosyal ağlardaki fotoğraflarınız üzerinde tam bir kontrole sahip oluyorsunuz.
 

 Google Mail Checker


Google Mail Checker, tarayıcınızın sağ üst kısmına bir simge halinde eklenerek sizi gelen e-postalar konusunda uyarıyor ve maillerinizi Gmail sayfasına girmeden okuma imkanı sunuyor. Mail sayfanıza gitmek için ise bu simgeye tıklamanız yeterli.
 

 Turn Off The Lights


Diğer eklentilerden farklı bir özelliğe sahip olan bu eklenti size bir videoyu tam ekran konumu dışında izlerken sadece videoya odaklanma imkanı sunuyor. Adres çubuğunun sonunda yer alan ampul işaretine tıkladığınızda video oynatıcısının dışında kalan alanı karartan bu uygulama siz istemediğiniz sürece de ışıkları açmıyor. Dilerseniz bu uygulamayı otomatik olarak da ayarlayabilir ve her video açışınızda ışıkların otomatik olarak kapanmasını sağlayabilirsiniz.
 

 Color Changer For Facebook


Alternatif bir görünüm yakalamak isteyen Facebook kullanıcıları için biçilmiş kaftan olan bu eklenti, Facebook sayfanızı herkes ile aynı olan klasik mavi görünümden çıkartıp kişiselleştirmenize olanak veriyor. Ücretsiz olan bu eklenti ilginç ve farklı Facebook sayfaları oluşturmanızı sağlıyor.
 

 Chrome Last Pass


Pek çok sitede, sosyal ağlarda hesabınız var ve hangi toplulukta hangi kullanıcı adı ve şifreyi kullandığınızı hatırlamıyor musunuz? Last Pass sizin bu konudaki tüm sorunlarınızı çözüyor. Tüm şifre ve kullanıcı isimlerinizi girdiğiniz sitelere göre aklında tutan Last Pass, sizi zahmetten kurtarıyor.
 

 Photo Zoom For Facebook


Facebook, fotoğraf paylaşımı konusunda başlı başına ayrı bir site gibi çalışıyor adeta. Ancak her fotoğrafa tıklayıp ayrı bir pencere ya da sekme olarak açılıyor olması biraz zahmetli olabilir. İşte bu eklenti sizi resimlere tıklama zahmetinden kurtarıyor. İmlecinizi resimlerin üzerine getirdiğinizde, resimlerin tam boyutlu olarak görülmesini sağlayan Photo Zoom for Facebook, beğenecek fotoğraf peşinde koşan sosyal medya kullanıcıları için son derece kullanışlı bir eklenti.
 

 Goo.gl URL Shortener (URL Kısaltıcı)


Google Chrome’dan başka bir programa ihtiyaç duymadan URL kısaltma işlemi yapabilmenize olanak tanıyan bu eklenti yardımı ile goo.gl API desteği, panoya otomatik kopyalama, içerik menüsü ve QR kod özelliklerini Facebook, Gmail, Twitter, Tumblr ve diğer yüzlerce sitede kullanabilirsiniz. Üstelik Google desteği sayesinde hızlı ve son derece başarılı.
 
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0