• Anasayfa
  • İnternet
  • Ericsson’un Yöneticisinden, Erdoğan’ın 5G Önerisine Destek Geldi

Ericsson’un Yöneticisinden, Erdoğan’ın 5G Önerisine Destek Geldi

0
0
0
0
0
Ericsson’un Yöneticisinden, Erdoğan’ın 5G Önerisine Destek Geldi
Hatırlayacağınız üzere Cumhurbaşkanı Erdoğan, ‘2 yıl bekleyip 5G’ye geçelim’ önerisinde bulunmuştu. Ericsson’un kablosuz ağlarla ilgili araştırma bölümünde yönetici olan Magnus Frodigh, Erdoğan’ın sözlerini destekleyen söylemlerde bulundu.
Frodigh'in 5G konusuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Ericsson şirketinin 2020 yılında bütün dünyada 5G kablosuz ağ teknolojisine geçilmesi hususunda tüm hazırlıkların bitirdiğini ve eğer teknolojik ilerleme bugünkü seyrinde giderse bir kaç yıla kadar bile 5G sisteminin kullanılmaya başlanacağını" söyledi.

Türkiye gibi Güney Kore’nin de 5G konusunda istekli olduğunu belirten Frodigh, 5G teknolojisinin ilk olarak 2018 yılında Güney Kore’de gerçekleştirilecek Kış Olimpiyatları’nda deneneceğini söyledi.

5G’yi ilk olarak İsveç’in başkenti Stockholm’deki araştırma ve geliştirme laboratuvarında denediklerini söyleyen Frodigh, Japon mobil operatörü NTT DoCoMo ve Güney Kore’nin SK Telecom şirketlerinden yöneticilerin de bu denemelere şahit olduğunu söyledi.

5G sayesinde araçlar arasında bilgi bağlantısının eş zamanlı olarak sağlanacağını ve sürücülerin trafikte güvenli bir şekilde yol alabileceğini söyleyen Frodigh, 5G teknolojisiyle minimum seviyede enerji tüketen sistemler kurulabileceğini ve bu sayede dar radyo frekansları kullanılarak tüm dünyadaki cihazlarla uyumlu cihazlar yapılabileceğini belirtti.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0