• Anasayfa
  • İnternet
  • Erotik E-Kitaplar Almanya'da Sadece Akşam 10'dan Sonra Satın Alınabilecek

Erotik E-Kitaplar Almanya'da Sadece Akşam 10'dan Sonra Satın Alınabilecek

1
0
0
0
0
Almanya'da geçen yeni yasa ile cinsel içerikler barındıran e-kitaplar artık sadece akşam 10 ile sabah 6 arasında satın alınabilecek.
Bildiğiniz gibi ülkemizde de olduğu şekilde birçok ülkede cinsel içerikler barındıran şeyler genellikle gece 12'den sonra yayına açılır. Özellikle çocuk kesimin erişiminin önlenmesi adına yapılan bu işlemlerin bir benzeri de Almanya'da ortaya çıktı.

Almanya'da geçen yeni kurala göre cinsel içerikli, yani nam-ı diğer +18 olarak değerlendirilen e-kitaplar sadece 22:00 ile 06:00 arasında satın alınarak indirilebilecek. Alman Yayıncılar ve Kitapçılar Birliği tarafından pek hoş karşılanmayan bu yeni kuralın çocukların erişimine bir engel teşkil etmeyeceğini belirtiyor.Ancak kurallar bunu göstereceği için herhangi bir şekilde kural ihlali yapılması halinde 50 Bin Euro'luk ceza da kapıda olacak. Firma ya da şirket ayırt etmeksizin akşam saat 10'dan önce bu şekilde e-kitap satacak olan merciiler çatır çatır 50.000 Euro'luk cezayı çekmeleri gerekecek.

Bu kuralın ise internet ortamında satılan müstehcen e-kitapların kolaylıkla erişilebilmesi sebebiyle gelen aile tepkileri nedeniyle yapıldığı bu sebeple de kararda herhangi bir değişiklik yapılmayacağı söyleniyor.

Sizce bu tarz bir önlem ülkemizde de yapılmalı mı? Yapılsa çocukların bu tarz kitaplara erişimi önlenmiş olabilir mi? Görüşlerinizi bekliyoruz.
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0